Przy fontannie Neptuna zbieraliśmy pieniądze na rehabilitację Bartka [POMORZE BIEGA I POMAGA]

(Fot. Radio Gdańsk)

Trwa zbiórka na rehabilitację Bartka Rutkowskiego. Aby zebrać niezbędne środki, wystawiliśmy nasz namiot przy fontannie Neptuna. Turyści, mieszkańcy i uczestnicy Międzynarodowego Biegu św. Dominika, który odbywał się tego samego dnia, mogli wesprzeć tę inicjatywę, w zamian dostając ciekawe gadżety.

Nasz namiot znajdował się tuż przy fontannie Neptuna na Długim Targu i cieszył się sporym zainteresowaniem. Każdy, kto chciał wesprzeć Bartka Rutkowskiego – honorowego dawce krwi, ratownika i sportowca – mógł to zrobić, zyskując w zamian przeróżne gadżety. Bartek Rutkowski w 2019 roku podczas pobytu za granicą spadł ze schodów. W wyniku tego nieszczęśliwego wypadku jego mózg uległ uszkodzeniu i teraz niezbędna jest kosztowna rehabilitacja.

– Ludzie pytają, interesują się – przede wszystkim neonowymi koszulkami, kominami, czapkami oraz workami, bo to są takie nasze nowości. Interesuje ich jednak to, dla kogo zbieramy, więc jest to bardzo pocieszające i budujące, że ludzie przychodzą do nas i chcą nas wesprzeć – mówi Katarzyna Hirsz z Radia Gdańsk.

CHARYTATYWNY BIEG

Zawodnicy z Radomia rozstrzygnęli między sobą finisz Mistrzostw Polski w biegu na 10 km. Zwyciężył Mateusz Gos czasem 29 minut i 37 sekund. Na mecie o 6 sekund wyprzedził kolegę klubowego Mateusza Kaczora. – Wszystko mi dziś sprzyjało – powiedział na mecie złoty medalista.

Trzecie miejsce zajął Kamil Jastrzębski z Warszawy. Wcześniej rywalizowano na 5 km kobiet i mężczyzn. Zwyciężyli Julia Koralewska i Yusif Musa. Łącznie we wszystkich konkurencjach wystartowało ponad 600 sportowców.

Wesprzeć Bartka można również poprzez zbiórkę na stronie internetowej pomorzebiegaipomaga.pl.