Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Uniwersytet Morski formalizuje współpracę z miastem Gdynia. Czego dotyczy porozumienie?

9 kwietnia 2025 18:14
w Trójmiasto
A A
Porozumienie podpisali prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek oraz rektor UM prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit (fot. Uniwersytet Morski w Gdyni)

Porozumienie podpisali prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek oraz rektor UM prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit (fot. Uniwersytet Morski w Gdyni)

Uniwersytet Morski w Gdyni zawarł w środę porozumienie współpracy z miastem Gdynia. Uczelnia wspólnie z urzędem miejskim będzie realizowała projekty i analizy dotyczące zrównoważonego rozwoju, a także badania terenowe dotyczące mobilności miejskiej, transportu oraz zachowań transportowych mieszkańców i użytkowników przestrzeni miejskiej.

Umowę z ramienia uniwersytetu podpisał rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, natomiast w imieniu miasta parafowała ją prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek. W spotkaniu uczestniczyli również przewodniczący gdyńskiej rady Tadeusz Szemiot inni przedstawiciele władz uczelni.

Jak przypomniał rektor, współpraca uczelni z miastem trwa od wielu lat, a teraz została ona sformalizowana. – Nasi eksperci od lat niezmiennie angażują się i wspierają wszelkie inicjatywy służące podniesieniu jakości życia w Gdyni, dzieląc się z jej mieszkańcami swoją wiedzą oraz doświadczeniem. My także możemy liczyć na przychylność władz miasta Gdynia dla podejmowanych przez uczelnię działań, za co jestem niezmiernie wdzięczny. Podpisana dzisiaj umowa z całą pewnością jeszcze bardziej pogłębi współpracę pomiędzy stronami i przysłuży się jeszcze lepszemu rozwojowi zarówno samej Gdyni, jak i naszej uczelni – powiedział prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit.

– To kolejny etap, kolejny element bardzo bogatej współpracy, którą rozwijamy. To porozumienie dotyczy mobilności. Na pewno warto będzie w przyszłości rozszerzyć o je kolejne elementy. Ta umowa to pewne ramy, które będą ulegały konkretyzacji w momencie uruchamiania poszczególnych wspólnych działań – czy to badawczych, czy rozwojowych dla naszego miasta – dodał Tadeusz Szemiot, przewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Gdyński magistrat przekazał, że zawarte porozumienie dotyczy współpracy w kwestiach m.in.: wspólnego prowadzenia projektów i analiz dotyczących zrównoważonego rozwoju, realizacji badań terenowych dotyczących mobilności miejskiej, transportu oraz zachowań transportowych mieszkańców i użytkowników przestrzeni miejskiej, organizacji warsztatów i szkoleń dla studentów prowadzonych przez przedstawicieli Urzędu Miasta Gdyni, które mają na celu podniesienie kompetencji w zakresie metod zbierania, analizy i interpretacji danych transportowych oraz ich praktycznego wykorzystania czy wspólnego planowania i realizacji inicjatyw ukierunkowanych na poprawę efektywności i równoważenia systemu transportowego Gdyni.

am

Tagi: Adam WeintritAleksandra KosiorekGdyniaTadeusz SzemiotUniwersytet Morski w Gdyni

REKLAMA

NAJNOWSZE

Krzysztof Dowgiałło zmarł w wieku 88 lat (Fot. gdynia.pl)
Trójmiasto

Zmarł Krzysztof Dowgiałło, działacz opozycji PRL i współtwórca „Ballady o Janku Wiśniewskim”

Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, architekt, działacz opozycji demokratycznej...

k.pius
22 czerwca 2026 - 15:43
ECS. Wizyta Kolegium Komisarzy. Nz. Premier Donald Tusk, Ursula von der Leyen - przewodnicząca KE, Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska. 07.02.2025 r. (fot. Anna Rezulak / KFP)
Trójmiasto

Ursula von der Leyen otworzy Konferencję na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosi...

Piotr Puchalski
22 czerwca 2026 - 15:25
Kobieta w żółtej kamizelce odblaskowej z napisem „INSPEKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA” stoi tyłem na zielonym, porośniętym trawą terenie i obserwuje akcję gaśniczą. W tle widać czerwony wóz strażacki, kłęby dymu nad halą przemysłową oraz budynek z szyldem „AEROSOL SERVICE”. To pożar fabryki aerozoli w Charnowie
Słupsk

Śledztwo ws. pożaru w fabryce w Charnowie poprowadzi Prokuratura Okręgowa w Słupsku

Prokuratura Okręgowa w Słupsku będzie gospodarzem śledztwa dotyczącego...

Piotr Puchalski
22 czerwca 2026 - 14:51

ZOBACZ TAKŻE

ustawa metropolitalna samorządowcy apelują do prezydenta
Region

Ustawa metropolitalna czeka na podpis. Samorządowcy apelują do prezydenta

2026-06-22
Gdańsk deszczówka mikroretencja, pomorze otrzymało ponad 10 mln zł
Region

Nawet 8 tysięcy złotych dotacji na zatrzymanie deszczówki

2026-06-22
Nowy quad zakupiony przez powiat kwidzyński
Powiśle

Specjalny quad pomoże strażakom z powiatu kwidzyńskiego

2026-06-22
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.