Lody śledziowe, mięsne albo sorbety z owadami – takimi przysmakami delektują się zwierzęta z ZOO w Gdańsku. – Nasi podopieczni, podobnie jak ludzie, lubią w czasie upałów zjeść coś zimnego – przyznają pracownicy ogrodu Julia Brachman i Paweł Ciesielski.
Najczęściej zwierzęta dostają schłodzone soki z mrożonymi owocami lub bogatymi w wodę warzywami, takimi jak ogórki. Zwiedzający ogród mogą natomiast ochłodzić się w rozstawionych w ZOO zraszaczach wytwarzających wodną mgłę.
Posłuchaj opowieści Julii Brachman i Pawła Ciesielskiego o lodach i innych sposobach na przetrwanie upałów przez zwierzęta.
Posłuchaj audycji:
Włodzimierz Raszkiewicz/ak/puch








