Ponad 200 policjantów z Gdańska i okolic wzięło udział w nocnej akcji przeciwko nielegalnym zlotom motoryzacyjnym w Gdańsku. Funkcjonariusze prewencji, drogówki i pionu kryminalnego interweniowali po zgłoszeniach o spotkaniach kierowców na ulicach Grunwaldzkiej i Złotej Karczmie.
Podczas działań skontrolowano 135 samochodów i wylegitymowano 199 osób.
– Zatrzymaliśmy dwie osoby, z których jedna posiadała narkotyki, a druga była poszukiwana i miała dokumenty utracone w wyniku przestępstwa. Policjanci nałożyli kilka mandatów karnych, zatrzymali trzy dowody rejestracyjne. Zabezpieczyli też nagrania, które pojawiły się w sieci. Po ich analizie zostaną podjęte dalsze decyzje – relacjonuje aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Według ustaleń funkcjonariuszy, zlot miał związek z rozpoczynającą się w Gdańsku imprezą Ultrace 2026. Policjanci zapowiadają, że nadal będą prowadzić działania wymierzone w nielegalne wyścigi i niebezpieczne zachowania na drogach.
Grzegorz Armatowski/ua








