Do Słupska wracają cieszące się popularnością spacery z przewodnikiem po mieście. – Przygotowaliśmy 10 tematycznych spacerów badawczych i zadbaliśmy o to, aby tegoroczna edycja przyniosła coś zupełnie świeżego – zapowiedziała w Studiu Słupsk Magdalena Jasińska z Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku.
Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać w ten sposób Słupsk od końca lipca do końca września.
– Zainteresowanie tą cykliczną formą zwiedzania od lat jest ogromne. Zazwyczaj w każdym wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt osób. Uczestnicy tych wypraw mogą liczyć na potężną dawkę wiedzy i lokalnych ciekawostek, gdyż po zakątkach miasta oprowadzają ich eksperci, pasjonaci i miłośnicy Słupska – mówiła Magdalena Jasińska.

– Łącznie przygotowaliśmy 10 tematycznych spacerów badawczych i zadbaliśmy o to, aby tegoroczna edycja przyniosła coś zupełnie świeżego, wychodzącego naprzeciw najnowszym trendom. Nowością będzie spacer performatywny. W ramach wyprawy kryminalnej pod nazwą „Sprawa numer 27. Zaginiony archiwista” w przestrzeni miejskiej spotkamy postaci, które pomogą rozwiązać zagadkę zaginięcia archiwisty – dodała.
Posłuchaj:
Uczestnicy „spacerów” zajrzą także za kulisy słupskich instytucji kultury, a jedna z wypraw pozwoli bliżej poznać Herbarium. Ze względu na unikalny charakter i zmienioną formułę części wydarzeń na wybrane spacery będą obowiązywały wcześniejsze zapisy. Spotkania organizowane są tradycyjnie w każdą środę o godzinie 16:30.
Joanna Merecka-Łotysz/ua








