Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Brązowy medal dla Chorwacji! Drużyna po raz drugi z rzędu wśród trzech najlepszych na świecie

17 grudnia 2022 18:18
w Sport
A A
(Fot. EPA/Georgi Licovski)

(Fot. EPA/Georgi Licovski)

Reprezentacja Chorwacji kończy mistrzostwa świata w Katarze na podium. Podopieczni Zlatko Dalicia pokonali Maroko 2:1, dzięki czemu zdobyli brązowe medale. „Czarny koń” w postaci Marokańczyków musiał obejść się smakiem i kończy mundial na 4. miejscu.

Piękna historia bez happy endu. W ten sposób można określić przygodę reprezentacji Maroka podczas mundialu w Katarze. „Lwy Atlasu” zapisały się w historii jako pierwsza Afrykańska drużyna, która zakwalifikowała się do półfinału mistrzostw świata. Nie udało im się jednak jako pierwszym sięgnąć po medal.

BŁYSKAWICZNY POCZĄTEK

Jeżeli ktoś spóźnił się 10 minut z włączeniem meczu z nadzieją, że nic go nie ominie, miał czego żałować. Chorwaci błyskawicznie weszli w mecz i przy pierwszej akcji w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Maroko nie pozostało dłużne i już po dwóch minutach Achraf Dari doprowadził do remisu.

Tempo meczu nieco zwolniło i obie drużyny ostrożnie podchodziły do kreowania kolejnych akcji. W końcu skutecznie zrobili to Chorwaci, którzy przed przerwą wyszli na prowadzenie po trafieniu Mislava Orsicia.

Jak się okazało, gol zawodnika Dinama Zagrzeb był tym kluczowym i ostatnim w tym spotkaniu. Druga połowa obfitowała w akcje z obu stron, jednak żadna z nich nie była skuteczna. W doliczonym czasie gry zdecydowanie tempo podkreślili Marokańczycy, którzy postawili wszystko na ofensywę. Nie byli w stanie pokonać jednak jednego z największych chorwackich bohaterów tego turnieju, Dominika Livakovicia.

ZWIEŃCZENIE PIĘKNEJ KARIERY

Chorwacja zdobyła brąz przede wszystkim dla Luki Modricia. Zawodnik Realu Madryt i żywa legenda chorwackiej piłki zagrał swój ostatni mundial. Zwieńczył go wielkim sukcesem, bo miejscem na podium i to drugi raz z rzędu. W 2018 roku, kiedy Chorwacja sięgała po wicemistrzostwo, Modrić został najlepszym zawodnikiem turnieju oraz przede wszystkim za postawę podczas mundialu, został laureatem plebiscytu Złotej Piłki.

PRZEGRANY, ALE ZWYCIĘZCA

Mimo porażki Marokańczycy skradli serca kibiców z całego świata. Szczególnie za serce chwyta postawa Hakima Ziyecha. Pomocnik Chelsea nie zatrzymuje wynagrodzenia, jakie otrzymuje za grę w narodowych barwach i wszystko przekazuje tym bardziej potrzebującym. Za samą grę podczas mundialu w Katarze, zawodnik otrzymał 325 tys. dolarów. Jak poinformował marokański dziennikarz, Khaled Beidun, cała kwota przekazana została na pomoc biednym mieszkańcom z jego ojczyzny.

Chorwacja – Maroko 2:1 (2:1)

jk

Tagi: Mistrzostwa Światapiłka nożna

REKLAMA

NAJNOWSZE

Nie odbędzie się X Żeglarska Parada Świętojańska - poinformował Pomorski Związek Żeglarski. Nz. piąta edycja parady (fot. Mateusz Ochocki / KFP)
Trójmiasto

Nie odbędzie się jubileuszowa parada żeglarska w Gdyni. Organizatorzy podają powód

Planowana na sobotę, 27 czerwca, jubileuszowa X Żeglarska...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 22:25
Sesja Rady Miasta (Fot. Radio Gdańsk/Michał Karcz)
Trójmiasto

Kontrowersje ws. sesji absolutoryjnej w Gdańsku. Chodzi o udział mieszkańców w debacie

Stowarzyszenie Kocham Gdańsk chce wyjaśnień w sprawie kolejności...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 21:32
Umundurowany policjant w białej czapce z daszkiem i żółtej kamizelce z napisem "POLICJA" kieruje ruchem drogowym w centrum Gdańska. Stoi tyłem, zwrócony twarzą w lewo. W tle widać samochód osobowy wjeżdżający na skrzyżowanie dróg w Gdańsku. W mieście będą obowiązywać zmiany w organizacji w ruchu w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Gdańsk: od środy utrudnienia w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy

Od środy do piątku w Gdańsku będą obowiązywać...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 21:01

ZOBACZ TAKŻE

Dwóch młodych mężczyzn pozuje do zdjęcia na tle trawiastego boiska z bramką w słoneczny dzień. Mężczyzna po lewej nosi okulary przeciwsłoneczne i zieloną koszulkę w paski, a mężczyzna po prawej ma ciemne, kręcone włosy i granatowy t-shirt. To Karol Pius z Radia Gdańsk oraz Miłosz Sandach z drużyny piłkarskiej Chełmianka Gdańsk
Sport

„Chcemy grać w Lidze Mistrzów” założyciel Chełmianki Gdańsk o perspektywach klubu

2026-06-20
Piłkarze Arki podczas pierwszego treningu przed sezonem 2026/2027 (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)
Sport

Kadrowa rewolucja w Arce Gdynia. Nowy trener i masa odejść

2026-06-17
Czech Marek Jarolim objął funkcję pierwszego trenera Arki Gdynia
Sport

Marek Jarolím nowym trenerem Arki Gdynia

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.