Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Prezes szpitala w Słupsku o wypowiedzeniach chirurgów: „Wierzę, że gorące głowy ostygną i dojdziemy do porozumienia. Jeśli nie, mam plan B”

3 lutego 2016 07:50
w Gość Dnia Radia Gdańsk
A A

– To kuriozalna sprawa, że protestują lekarze z oddziałów chirurgii ogólnej i onkologicznej. Chirurdzy naczyniowi, których zmiany mają dotyczyć, nie złożyli wypowiedzeń – mówił w Radiu Gdańsk Andrzej Sapiński.

Prezes szpitala w Słupsku był gościem Rozmowy Kontrolowanej. Z Agnieszką Michajłow rozmawiał o problemach placówki.

WIERZĘ, ŻE DOJDZIE DO POROZUMIENIA

10 z 12 chirurgów pracujących w szpitalu złożyło wypowiedzenie w związku w proponowanymi zmianami organizacyjnymi. Chodzi o wydzielenie osobnego oddziału chirurgii naczyniowej. Andrzej Sapiński przyznał, że ma nadzieję, że zwycięży rozsądek. – Prowadzimy rozmowy. Myślę, że ci lekarze źle rozumieją plany rozwoju szpitala. Staramy się rozmawiać i dojdziemy do porozumienia. Nie mogę zgodzić się na to, żeby nie rozwijać chirurgii naczyniowej w szpitalu – tłumaczył.

Prezes szpitala jest dobrej myśli. – Ci lekarze nie porzucają od razu pracy, mają trzymiesięczny czas wypowiedzenia. Myślę, że dojdziemy do porozumienia – mówił.

Jak podkreślał gość Rozmowy Kontrolowanej, marszałek Mieczysław Struk poświęca bardzo dużo czasu, aby wspólnie mediować z chirurgami. – Przykro mi, że lekarze tak beztrosko rzucają wypowiedzenia na stół. Przecież będą musieli podjąć pracę gdzie indziej i dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów. To nielogiczne – dodał.

PACJENCI MOGĄ BYĆ SPOKOJNI

– Pacjenci nie muszą się obawiać – mówił gość Agnieszki Michajłow. – Muszę mieć plan B na zastąpienie ludzi, którzy nie zgodzą się, żeby zostać. Jesteśmy przygotowani na ciągłość zadań z pełnym personelem czy bez. Wierzę, że uda się porozumieć i gorące głowy ochłoną – uspokajał.

REHABILITACJA W USTCE

Zdaniem Andrzeja Sapińskiego, Ustka to miejscowość uzdrowiskowa i szpital także powinien pełnić funkcję rehabilitacyjną. – Tam jest wyjątkowo przyjazne środowisko dla pacjentów – tłumaczył. Prezes Sapiński zaproponował, żeby oddziały związane z ginekologią przenieść do Słupska. – Do Ustki trafią wtedy oddziały rehabilitacyjne oraz dermatologiczne i otolaryngologiczny. Docelowo w Ustce ma też powstać Zakład Opiekuńczo-Leczniczy – wyjaśnił.

– Na pewno przeniesienie porodówki do Słupska jest bardzo ważne – mówił. – Wierzę, że oddział ginekologiczno-położniczy uda się przenieść z Ustki do końca 2017 roku i słupszczanki będą mogły w nim szczęśliwie rodzić – dodał.

CORAZ WIĘKSZE STRATY

Andrzej Sapiński podkreślał także, że od kilku lat szpital odnotowuje coraz większe straty. – Potrzebuje sanacji finansowej. Z jednej strony zrobiliśmy ogromny postęp, bo szpital otrzymał kola certyfikatów jakości, ale wiele spraw wymaga naprawy, głównie kwestie finansów.

Gość Radia Gdańsk zapewniał, że oszczędności nie odbiją się na pacjentach. Tłumaczył też, że wszystkie świadczenia NFZ są limitowane. – Funkcjonujemy w oparciu o pewien budżet i tych pieniędzy co roku nie przybywa. Ponieważ utrzymujemy się z zarobionych pieniędzy, musimy racjonalizować wydatki – wyjaśnił.

Maria Anuszkiewicz

Radio Gdańsk

REKLAMA

NAJNOWSZE

(Fot. Facebook.com/Володимир Зеленський)
Trójmiasto

Wołodymyr Zełenski nie pojawi się w Gdańsku. Na czele delegacji stanie ukraińska premier

Wołodymyr Zełenski nie weźmie udziału w Konferencji na...

Martyna Krawcewicz
23 czerwca 2026 - 12:47
Arkadiusz Marchewka przemawiający podczas kongresu Polskie Porty 2030
Trójmiasto

Wiceminister Marchewka: „W piątek ważna umowa kolejowa dla Portu Gdańsk”

W najbliższy piątek podpisana zostanie umowa na budowę...

u.adahs
23 czerwca 2026 - 12:26
Były Urząd Morski w Słupsku, obecnie oddział Urzędu Morskiego w Szczecinie (Fot. Google Street View)
Słupsk

Opóźnia się reaktywacja Urzędu Morskiego w Słupsku

Najwcześniej 1 sierpnia tego roku zostanie reaktywowany Urząd...

Martyna Krawcewicz
23 czerwca 2026 - 11:52

ZOBACZ TAKŻE

Mężczyzna niosący broń
Trójmiasto

Zakaz noszenia broni i wyrobów pirotechnicznych w Gdańsku

2026-06-23
(fot. Uniwersytet Gdański)
Trójmiasto

Trójmiejskie uczelnie w czołówce rankingu Perspektywy 2026

2026-06-23
Rejs załogi Radia Gdańsk i Wód Polskich po Pętli Żuławskiej
Powiśle

Płyniemy na Martwą Wisłę. Trwa rejs Radia Gdańsk po Pętli Żuławskiej

2026-06-23
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.