Najlepsi żeglarze Europy ORC już w Gdańsku

W Magazynie morskim rozmowa ze skipperem Zbyszkiem Gutkowskim i Jackiem Wysockim. Środa była dla załóg zmagających się w Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017 dniem wyścigu długodystansowego. Żeglarze zmagali się nie tylko między sobą. Musieli też stawić czoła trudnym warunkom, wietrznej i deszczowej aurze.

Na starcie pojawiły się 74 ekipy, które ścigały się na dwóch trasach. Klasa C miała do pokonania nieco ponad 38 Mm, a klasy A i B płynęły na dystansie 42 Mm.

Pierwszym jachtem, który przekroczył linię mety, była startująca w klasie A estońska „Furiosa” ze sternikiem Rolfem Relanderem. Najlepsza polska ekipa w tej klasie – załoga jachtu „GoodSpeed” z Łukaszem Trzcińskim – uplasowała się na 17. lokacie. W klasie B najlepsza była załoga jachtu „Oiler.pl” ze Zbigniewem Gutkowskim, która zajęła 18. miejsce. Płynące w klasie A dwie polskie załogi – „Baltico” z Tomaszem Cichockim i „Dancing Queen” z Jerzym Matuszakiem – nie ukończyły wyścigu.

Będzie też o zmaganiach na mniejszych łodziach SMOCZYCH, o tym, kto może zacząć pływać na tych jednostkach i jak się do tego zabrać. Anna Rębas uczestniczyła w jednym z treningów.