Przedstawiciele rządu, samorządowcy i wierni modlą się za ojczyznę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Liturgii przewodniczy abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.
Arcybiskup w homilii wspominał tych, którzy przez lata nie utracili poczucia ufności, tych którzy ideały niepodległościowe wszczepili w dusze Polski. Wspominał również żołnierzy wyklętych Inkę i Zagończyka, komunistycznego męczennika ks. Jerzego Popiełuszkę i żołnierzy września 39 roku.
– Powinniśmy być dumny z Polki i nie możemy dać przyzwolenia na bezprawie na naszych ulicach. Nie możemy też dać zamknąć sobie ust”- mówił arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.
W mszy św. Wzięło udział kilkaset osób.







