Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment
To jedno z najważniejszych świąt w naszym kraju. W tym roku Politechnika Gdańska świętowała je dzień wcześniej. Na uczelni odbywały się pokazy strojów z epoki, a także wspólne granie i śpiewanie. Zwieńczeniem dzisiejszego dnia był uroczysty koncert Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej. Zobaczcie zdjęcia!
Zwieńczeniem dnia był uroczysty koncert Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją dr. hab. Mariusza Mroza. Repertuar związany był z dniem 11 listopada.
– Podczas pracy z młodymi ludźmi pojawiła się refleksja. Pomyślałem, że ci młodzi ludzie nie znają takiego repertuaru. Słyszeli czasem jeden utwór albo jedną zwrotkę. Te utwory odchodzą do lamusa. Stwierdziłem, że jest to bardzo dobry moment edukacyjny, żeby poprzez tych młodych ludzi zaprezentować ten repertuar związany z okresem lat 1910 – 1930 – mówił Mariusz Mroza.
Więcej na temat uroczystego koncertu przeczytasz >>> TUTAJ.








