T-Mobile Ekstraklasa zapada w zimowy sen

Poniedziałkowy mecz Wisły Kraków z Pogonią Szczecin (2:1) był ostatnim spotkaniem w ekstraklasie przed zimową przerwą, która potrwa 59 dni. Piłkarze wznowią rozgrywki 14 lutego.Liderem po 21 kolejkach jest broniąca tytułu warszawska Legia (43 pkt). Tabelę zamyka natomiast z dorobkiem 15 punktów Widzew Łódź, który o dwa ustępuje Podbeskidziu Bielsko-Biała.
Właśnie spotkanie dwóch ostatnich zespołów zainauguruje 14 lutego rozgrywki ekstraklasy w 2014 roku (gospodarzem będą „Górale”). Tego samego dnia wieczorem Legia podejmie Koronę Kielce.

Prowadzący w tabeli podopieczni Jana Urbana mają obecnie pięć punktów przewagi nad Górnikiem Zabrze oraz sześć nad Wisłą, której zawodnik Paweł Brożek z 11 bramkami lideruje klasyfikacji strzelców. Wprowadzona w tym sezonie reforma rozgrywek sprawi jednak, że nawet spore różnice punktowe w tabeli wkrótce się zmniejszą.

Po trzydziestu kolejkach, czyli 12 kwietnia, drużyny utworzą bowiem dwie ośmiozespołowe grupy – mistrzowską i spadkową, a ich dotychczasowy dorobek zostanie podzielony na pół (i zaokrąglony do góry).

Wówczas nastąpi dwutygodniowa przerwa, po której każdy z zespołów zagra jeszcze siedem meczów w swoich grupach – po jednym z każdym z rywali. Ekipy z miejsc 1-4 oraz 9-12 cztery razy wystąpią przed własną publicznością, natomiast zespoły z miejsc 5-8 oraz 13-16 – trzykrotnie.