Ustanowiliśmy biegowy rekord frekwencji na Pomorzu

X Nocny Bieg Świętojański za nami. Wzięło w nim udział 6 199 biegaczek i biegaczy, co jest nowym rekordem frekwencyjnym na Pomorzu.   Idealne warunki pogodowe sprawiły, iż wielu uczestników pobiło swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Największe powody do zadowolenia miał Muindi Daniel Muteti z Kenii, który pobiegł w rekordowym tempie i 10 km pokonał w 29 minut !!! Tuż za nim był Tola Bane z Etiopii (29:07), a na najniższym stopniu podium znalazł się ubiegłoroczny zwycięzca Nocnego Biegu Świętojańskiego – Roman Romanenko (29:24). Najszybszy z Polaków był Łukasz Kujawski z SKLA Sopot, który przekroczył linię mety jako piąty z rezultatem 29:32.

Wśród Pań zwyciężyła Haylay Letebrahn Gebrelasse z Etiopii z wynikiem 33:38. Drugie miejsce zajęła Tatiana Holowcenko (33:40), a trzecia była Kenijka Chemtai Consalater Yadaa.

Wyniki Biegu Głównego dostępne są – Tutaj

Oprócz biegaczy, na ulicach Gdyni rywalizowali również miłośnicy nordic walking, który wystartowali dwie godziny wcześniej.

Pierwsze miejsce w marszu w kategorii mężczyzn zajął Mieczysław Drawc z Gdańska. Jego czas to 21:12. Kilkanaście sekund po nim linię mety minął gdańszczanin Michał Wojnowski. Na trzeciej pozycji uplasował się Teofil Adrian z Gdyni (21:38).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Różyk z Gdyni z czasem 23:34, która triumfowała w ubiegłym roku Druga na metę dotarła Adrianna Lipko ze Stargardu Szczecińskiego (24:31), a trzecie miejsce uzyskała Emilia Jastrzębska z Gniewina (24:40).

Wyniki z Marszu można znaleźć – Tutaj

Następny bieg w ramach Grand Prix Biegów Ulicznych Gdyni 2014 odbędzie się 11 listopada na który serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na temat biegu można znaleźć na stronie Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji