Piłkarze Arki nie chcą odejścia trenera [VIDEO]

Zawodnicy Arki stanęli w obronie trenera Dariusza Dźwigały. Piłkarze mają zamiar poprosić prezesa klubu aby nie zwalniał szkoleniowca.
Dźwigała przed meczem z Chojniczanką Chojnice został poinformowany, że zachowa posadę wyłącznie w przypadku zwycięstwa. Derbowe starcie na stadionie przy Olimpijskiej zakończyło się jednak remisem 1-1 (skrót meczu można zobaczyć poniżej).

Wynik spotkania w 13 minucie dla gospodarzy otworzył Michał Szubert. W 88 minucie dla gości wyrównał pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Piotr Kieruzel. Po meczu piłkarzy w szatni odwiedzili kibice, a trener pożegnał się z drużyną. Zawodnicy jednak mają zamiar powalczyć o pozostanie szkoleniowca. – Stoimy całą drużyną za trenerem Dźwigałą i nie wyobrażamy sobie aby nasza współpraca zakończyła się. Mam nadzieję, że prezes jeszcze raz się zastanowi i da kolejna szansę trenerowi. To my piłkarze jesteśmy w większym stopniu odpowiedzialni za słabe wyniki niż trener, który jest dobrym fachowcem i wspaniałym człowiekiem. Uważam, że powinien zostać rozliczony dopiero po rundzie jesiennej – mówi jeden z kapitanów zespołu Bartosz Ława.

Prezes Wojciech Pertkiewicz na razie nie podjął ostatecznej decyzji o zmianie trenera. Ta ma zapaść w ciągu najbliższych dni.