Polacy Mistrzami Świata w Siatkówce [VIDEO]

strefa1

Polscy siatkarze zostali mistrzami świata. Wygrali mecz finałowy z Brazylią, który został rozegrany w Katowicach w ramach Siatkarskich Mistrzostw Świata.

W finale rozegranym w Spodku Polacy pokonali obrońców tytułu Brazylijczyków 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22). W meczu o 3. miejsce Niemcy pokonali Francję 3:0 (25:21, 26:24, 25:23).

W gdańskiej Strefie Kibica finałowy mecz oglądały setki fanów siatkówki.

strefa2
To drugi złoty medal biało-czerwonych w historii mistrzostw świata. Po pierwszy sięgnęli 40 lat temu. Po raz ostatni Polacy stali na podium mundialu osiem lat temu. Wówczas pod wodzą Raula Lozano przegrali w finale z „Canarinhos” 0:3.

To pierwszy sukces biało-czerwonych, odkąd drużynę prowadzi mało doświadczony Francuz Stephane Antiga. Pierwsze miejsce w mistrzostwach globu gwarantuje Polakom także udział w przyszłorocznym Pucharze Świata. Będzie to pierwszy turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.