Porażka polskich szczypiornistów na inaugurację MŚ

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Niemcami 26:29 (13:17) w pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze. Po 6 goli dla biało-czerwonych zdobyli Krzysztof Lijewski i Michał Jurecki.
Po trzy bramki rzucili Bartosz Jurecki, Kamil Syprzak i Michał Daszek. W zespole niemieckim najskuteczniejsi byli Steffen Weinhold – 9 i Uwe Gensheimer – 7 goli. Następny mecz Polacy rozegrają w niedzielę 18 stycznia z Argentyną. Początek o godzinie 17.

Mimo dobrego początku ze strony Polaków, to Niemcy w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy zaczęli uzyskiwać wyraźną przewagę. Biało-czerwoni natomiast marnowali bardzo dużo okazji, które z łatwością bronił niemiecki bramkarz. Polacy schodzili na przerwę, przegrywając 13:17.

W drugiej odsłonie podopieczni Michaela Bieglera wzięli się za odrabianie strat. Pozytywnym impulsem było wprowadzenie do gry bramkarza Piotra Wyszomirskiego, który zastąpił słabo spisującego się w pierwszej połowie Sławomira Szmala.

Niemcy na początku drugiej połowy zaczęli tracić tempo, co skrzętnie wykorzystywali Polacy, groźnie kontratakując naszych zachodnich sąsiadów. Naszym reprezentantom dwa razy udało się doprowadzić do remisu, lecz za każdym razem dobrze dysponowana reprezentacja Niemiec wychodziła na trzy bramki przewagi.

Niestety Polska przegrała pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata odbywających się w Katarze. Kolejne spotkanie 18 stycznia. Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie reprezentacja Argentyny.