Brązowy medal dla Polski! Biało-czerwoni pokonali Hiszpanię [FOTO/VIDEO]

20150201 153022 resized

Polska zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata piłkarzy ręcznych. Biało-czerwoni w meczu o trzecie miejsce po dramatycznym spotkaniu i dogrywce pokonali Hiszpanię 29:28. To było fantastyczne spotkanie w wykonaniu reprezentacji Polski. Zaczęliśmy doskonale od prowadzenia 5:1. Niestety popełnialiśmy także proste błędy, które bez wahania wykorzystywała reprezentacja Hiszpanii.

Po pierwszej połowie oba zespoły schodziły z remisem 13:13. W drugiej części meczu na kilka bramek przewagi wyszli przeciwnicy, ale Polska nie zamierzała się poddawać. W kluczowych momentach byliśmy bezbłędni w ofensywie i konsekwentni w obronie. Najważniejsza bramkę w życiu rzucił Michał Szyba, który kilka sekund przed końcem drugiej połowy doprowadził do remisu.

W dogrywce Polacy wyszli na jednobramkowe prowadzenie, a Hiszpania miała problem z przebiciem się przez świetną defensywę Polski. Wygraną zawdzięczamy bramce, którą 30 sekund przed końcem drugiej części dogrywki trafił Michał Jurecki.

Polska kończy turniej z brązowym medalem Mistrzostw Świata!

Zdjęcia z meczu: Bartek Świderski/Radio Kontakt