Wicemistrz Polski pokazał klasę. Wybrzeże bez szans [RELACJA LIVE]

Orlen Wisła Płock nie pozostawiła złudzeń beniaminkowi PGNiG Superligi. Wybrzeże przegrało 26:36. Najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie gospodarzy był Łukasz Rogulski. U gości najwięcej bramek rzucił Michał Daszek.

Składy:
Wybrzeże Gdańsk – Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski – Mogielnicki, Kornecki, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Lijewski, Kondratiuk, Rakowski, Adamski, Abram, Nilsson, Piątek

Orlen Wisła Płock – Wichary, Corrales, Morawski – Kwiatkowski, Daszek, Racotea, Tioumentsew, Ghionea, Rocha, Piechowski, Jurkiewicz, Syprzak, Zelenović, Montoro, Nikćević

I połowa:

Mecz opóźni się o kilka minut w związku z transmisją telewizyjną. Do Gdańska przyjechało około 200 kibiców Orlen Wisły Płock
Rozpoczyna się prezentacja. Pierwsi na parkiet wybiegają szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Na parkiecie są już też piłkarze Wybrzeża Gdańsk.

Pierwsza siódemka Wybrzeża Gdańsk Patryk Abram, Hubert Kornecki,Tymoteusz Piątek, Andrzej Rakowski, Dawid Nilson, Artur Chmieliński, Jacek Sulej.

0:1 – Pierwsza bramka dla Orlen Wisły Płock. Gola zdobył Nikćević.
1:1 – Abram wyrównuje akcją z lewego skrzydła. Szybka kontra Wisły Płock i jest rzut karny dla gości.
1:2 – Daszek pokonał Chmielińskiego z rzutu karnego.
1:2 – Rogulski nie wykorzystuje piłki na kole. Broni Wichary.
2:2 – Rogulski nie zmarnował drugiej okazji i mamy remis.
2:3 – Daszek ze skrzydła nie daje szans Chmielińskiemu. Dwie minuty kary dla Abrama.
3:3 – Sulej dobrze dogrywa do Lijewskiego i znów remis.
4:3 – Mimo osłabienia Wybrzeże wychodzi na prowadzenie za sprawą bramki Korneckiego.
4:4 – Syprzak ze skrzydła
5:4 – Lijewski daje dwubramkowe prowadzenie gdańszczanom.
5:5 – Nikćević nie daje szans Chmielińskiemu.
6:5 – Rakowski ze skrzydła i Wybrzeże znów na prowadzeniu!
7:5 – Sulej mocnym rzutem z koła nie daje szans Wicharemu.
8:5 – Kornecki „atomowym” rzutem z drugiej linii daje trzybramkowe prowadzenie gdańszczanom. Przerwa dla trenera Orlen Wisły Płock.
9:5 – Dawid Nilson! Wybrzeże wykorzystuje błąd Wisły Płock i dzięki szybkiej kontrze mamy już cztery bramki przewagi.
9:6 – Zelenović ze skrzydła zdobywa bramkę kontaktową.Z

elenović dwie minuty kary.
9:7 – Daszek po szybkiej kontrze zmniejsza prowadzenie Wybrzeża do dwóch bramek.
9:8 – Błąd w ofensywie Wybrzeża znowu wykorzystuje Daszek i prowadzenie topnieje do jednej bramki.
9:9 – Nikćević wyrównuje z rzutu karnego. To już czwarte trafienie z rzędu Orlen Wisły Płock.
Dwie minuty kary dla Tymoteusza Piątka.

9:10 – Daszek wykorzystuje rzut karny. Wybrzeże nie radzi sobie w ofensywie.
9:11 – Ghionea z prawego skrzydła.
9:12 – Syprzak daje trzybramkowe prowadzenie Orlen Wiśle Płock.
10:12 – Rakowski ze skrzydła zmniejsza straty Wybrzeża.
10:13 – Zelenović szybko odpowiada.
10:14 – Racotea ze skrzydła i już cztery bramki przewagi.
11:14 – Szybko odpowiada Mogielnicki.
11:15 – Nikćević pokonuje Sokołowskiego.
12:15 – Piękna akcja SulejaAbramem na skrzydle! Trzy bramki przewagi wicemistrzów Polski.
12:16 – Jurkiewicz odpowiada szybką bramką z rozegrania.
12:17 – Ghionea z prawego skrzydła i tuz przed przerwą Orlen Wisła Płock prowadzi pięcioma bramkami.
12:18 – Koniec pierwszej połowy. Tuż przed końcem z karnego trafia ponownie Ghionea

Na parkiecie Ergo Areny właśnie oświadczył się jeden z kibiców Wybrzeża Gdańsk. Wybranka powiedziała „Tak!”. Gratulujemy!
II połowa:
Druga część spotkania rozpocznie się za niespełna dziesięć minut.
Rozpoczyna się druga część spotkania. Wybrzeże zaczyna w niezmienionej siódemce.
12:19 – Nikćević ze skrzydła rzuca pierwszą bramkę w drugiej połowie.
12:20 – Montoro z drugiej linii pokonuje Plaszczaka.
13:20 – Lijewski daje sygnał do ataku.
13:21 – Daszek ze skrzydła nie daje szans Plaszczakowi.
14:21 – Sulej rzuca piękną bramkę „z biodra”.
14:22 – Racotea w szybkiej kontrze i znów osiem bramek przewagi gości.
15:22 – Przewagę wicemistrzów Polski zmniejsza Rakowski po indywidualnej akcji.
15:23 – Jurkiewicz z dystansu. Poza zasięgiem gdańskich obrońców.
15:24 – Błąd w ofensywie Wybrzeża i z szybką kontrą na bramkę Plaszczaka pobiegł Daszek i rzucił bramkę.
16:24 – Rogulski dobija rzut Lijewskiego.
16:25 – Racotea z drugiej linii. Plaszczak bez szans.
16:26 – Montoro rzuca bramkę po raz kolejny z drugiej linii. Przewaga gości wzrasta do dziesięciu bramek.
16:27 – Jurkiewicz z lewego skrzydła nie daje szans gdańskiemu bramkarzowi.
O czas prosi trener Wybrzeża Gdańsk Damian Wleklak.
17:27 – Kondratiuk trafia z dystansu.
17:28 – Montero z łatwością mija obrońców Wybrzeża i rzuca kolejna bramkę
17:29 – Daszek wykorzystuje szybką kontrę.
18:29  – Dobra akcja Adamskiego i doskonałe wykończenie Rogulskiego.
18:30 – Syprzak trafia kolejną bramkę. Mimo asysty obrońców, reprezentant Polski wcisnął piłkę do bramki.
19:30 – Kondratiuk w indywidualnej akcji rzuca bramkę z drugiej linii.
19:31 – Po błędzie w ofensywie Wybrzeża kontrę wykorzystał Ghionea.
Czas dla trenera gdańszczan Damiana Wleklaka.