Hokeistki Stoczniowca z historycznym złotem Mistrzostw Polski. Siatkarki PGE Atomu Trefl Sopot w finale Pucharu Polski

Hokeistki Stoczniowca po dramatycznym spotkaniu i dogrywce pokonały Unię Oświęcim 2:1. Siatkarki PGE Atomu Trefl Sopot bez trudu awansowały do niedzielnego finału Pucharu Polski. Hokeistki GKS-u Stoczniowiec pokonały w meczu finałowym Unię Oświęcim 2:1. Mimo prowadzenia przez niemal cały mecz 1:0, przyjezdne pięć minut przed końcem doprowadziły do remisu. Żeby rozstrzygnąć spotkanie potrzebna była dogrywka, którą lepiej rozegrały gdańszczanki. Bramkę na wagę złotego medalu Mistrzostw Polski zdobyła Aleksandra Berecka. To historyczny wyczyn hokeistek z Gdańska ponieważ jest to pierwszy medal w historii żeńskiej sekcji.

O ekstraligę nie powalczą hokeiści Stoczniowca 2014. Podopieczni Janusza Bochińskiego i Krzysztofa Lehmanna ulegli na wyjeździe Zagłębiu Sosnowiec 1:2 i przegrali półfinałową rywalizację również w stosunku 1:2. Dla gdańszczan sezon się już skończył, a rozgrywki zakończyli na trzeciej pozycji. W finale, o awans do ekstraligi powalczą Zagłębie Sosnowiec i Nesta Toruń.

Do finału Pucharu Polski awansowały siatkarki PGE Atomu Trefl. Sopocianki bez trudu rozprawiły się z Budowlanymi Łódź wygrywając pewnie 3:0 w setach do 16, 12 i 19. W niedzielnym finale podopieczne Lorenzo Micellego zmierzą się z Chemikiem Police.