Agnieszka Bibrzycka kończy karierę

Agnieszka Bibrzycka kończy karierę. Jedna z najwybitniejszych w historii polskich koszykarek w wieku 32 lat ogłosiła, że po zakończeniu tego sezon zawiesi buty na kołku.
Popularna „Biba” po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz. w Warszawie profesjonalną karierę rozpoczęła w Gdyni. W barwach Lotosu występowała od 2001 do 2006 roku. W tym czasie zdobyła cztery złote medale mistrzostw Polski oraz dwa wicemistrzostwa Euroligi. W 2003 roku została wybrana najlepszą koszykarką Europy.

Po wyjeżdzie za granice występowała w drużynach z Moskwy i Jekaterynburga. Ze Spartakiem wygrała Euroligę. Ma za sobą także dwa sezony w WNBA w barwach San Antonio Silver Stars.w którym przez rok grała wspólnie z Małgorzatą Dydek. Nie spełniła się tylko w reprezentacji Polski, w której grała przez prawie piętnaście lat. Przed dwunastoma zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach Europy.

Od dwóch sezonów jest zawodniczką Fenerbahce Stambuł, z którym ma zamiar zdobyć dwa ostatnie trofea, mistrzostwo Turcji i mistrzostwo Euroligi. Tegoroczny Turniej Final Four odbędzie się zacznie się w piątek w Pradze.

Po zakończeniu tego sezonu planuje powrót do Krakowa, gdzie będzie pomagać mężowi w prowadzeniu firmy developerskiej. Czas wypełni jej także wychowywanie córeczki Małgosi. Jak zapowiedziała z koszykówką nie ma zamiaru zrywać.