Piłkarze Lechii polegli we Wrocławiu. Szczypiorniści Wybrzeża wygrywają

Piłkarze Lechii Gdańsk, po bardzo ważnym zwycięstwie nad Legią Warszawa przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 0:3. Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk wykonali kolejny krok do utrzymania w Superlidze Mężczyzn.  Lechia Gdańsk osłabiona brakiem kilku podstawowym zawodników wyraźnie przegrała ze Śląskiem Wrocław 0:3. Wynik w 20. minucie meczu otworzył były piłkarz biało-zielonych Mateusz Machaj, który wykorzystał rzut karny. Wynik w 55. minucie podwyższył Piotr Celeban, a ustalił w 86. minucie Marco Paixao. Porażka zepchnęła podopiecznych Jerzego Brzęczka na ósme miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk z drugim zwycięstwem z rzędu. Podopieczni Damiana Wleklaka i Daniela Waszkiewicza po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin, pokonali na własnym boisku Nielbę Wągrowiec 26:23. Dzięki wygranej gdańszczanie umocnili się na pozycji lidera fazy play-out.

Zwycięstwa także na koncie szczypiornistek Vistalu Gdynia i AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Gdynianki w pierwszym meczu półfinałowym pokonały w derby Pomorza Start Elbląg 31:27 i prowadzą w rywalizacji do trzech zwycięstw 1:0. Szczypiornistki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przed własną publicznością pokonały AZS AWF Warszawa 38:24 przybliżając się tym samym do upragnionego awansu, do najwyższej klasy rozgrywkowej.