Asseco Resovia lepsza od Lotosu Trefl Gdańsk

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk nie zdołali pokonać Asseco Resovii Rzeszów. Podopieczni Andrei Anastasiego przegrali po tie-breaku 2:3. Tym rzeszowianie prowadzą w finałowej rywalizacji 2:0.

Lotos Trefl Gdańsk 2:3 Asseco Resovia Rzeszów
(25:19, 19:25, 21:25, 25:23, 13:15)

Składy:

Lotos Trefl Gdańsk: 2. Grzyb, 3. Gacek, 4. Stępień, 5. Falaschi, 7. Schulz, 9. Schwarz, 10. Gawryszewski, 11. Troy, 12. Ratajczak, 13. Wierzbowski, 15. Mika, 18. Czunkiewicz

Asseco Resovia Rzeszów: 2. Lotman, 4. Nowakowski, 5. Tichacek, 6. Konarski, 8. Ivović, 10. Schops, 11. Drzyzga, 14. Buszek, 15. Holmes, 16. Ignaczak, 17. Penczev, 18. Dryja

I set:
Oba zespoły są już na boisku. Jak na razie trwa rozgrzewka. Dzisiaj na trybunach Ergo Areny ma zasiąść 10 tysięcy kibiców. Już w tym momencie na trybunach jest obecnych niecałe 2 tysiące osób.

W Ergo Arenie jest już bardzo głośno. Za chwile rozpocznie się prezentacja obu zespołów. Trybuny są już prawie pełne.

Pierwsza szóstka Lotosu Trefl Gdańsk: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek
Pierwsza szóstka Asseco Resovii Rzeszów: Nowakowski, Ivović, Schops, Drzyzga, Penczev, Dryja, Ignaczak

0:1 – Penczev zagrywa w aut
1:1 – Ivović skutecznie z lewego skrzydła.
2:1 – Schwarz obija ręce bloku rzeszowian.
2:2 – Ivović po raz kolejny skuteczny z lewego ataku.
3:2 – Mika skutecznie na lewym ataku obija ręce bloku i piłka ląduje w aucie.
3:3 – Nowakowski skutecznie ze środka. Obrońcy Lotosu Trefl bez szans na przyjęcie piłki.
4:3 – Mika jeszcze raz skutecznie atakuje z lewego skrzydła. Rzeszowski blok nie ma na niego sposobu!
4:4 – Autowy serwis Falaschiego.
5:4 – Mika tym razem z prawego skrzydła.
5:5 – Mika zagrywa w siatkę.
5:6 – Drzyzga bezpośrednio z zagrywki. Gacek nie poradził sobie w przyjęciu.
6:6 – Drzyzga tym razem autowa zagrywka.
7:6 – Pojedynczy blok Grzyba na środku siatki!
7:7 – Nowakowski wbija gwoździa ze środka.
8:7 – Troy skutecznie atakuje z prawego skrzydła. Pierwsza przerwa techniczna.
8:8 – Ivović skutecznie obija potrójny blok gdańszczan na lewym ataku.
9:8 – Schops atakuje w aut na prawym skrzydle!
10:8 – Tym razem myli się Ivović, który atakuje w aut!
10:9 – Schops już się nie pomylił i trafił w końcową linie boiska z ataku na prawej stronie.
11:9 – Troy po palcach bloku. Piłka ląduje w aucie.
12:9 – Grzyb bezpośrednio z zagrywki!
12:10 – Grzyb tym razem psuje zagrywkę.
13:10 – Ivović zagrywa w siatkę.
14:10 – Troy dobija piłkę przechodzącą. Świetny serwis Falaschiego. O czas prosi trener Asseco Resovii Rzeszów.
14:11 – Falaschi minimalnie zagrywa w aut.
15:11 – Troy po bloku w aut!
15:12 – Po skosie z lewego skrzydła atakuje Penczev.
15:13 – Schwarz zatrzymany na lewym ataku przez blok rzeszowian.
16:13 – Skuteczny atak Troya po prostej z prawego skrzydła! Druga przerwa techniczna.
16:14 – Rzeszowianie skuteczni z podwójnej krótkiej.
17:14 – Schwarz fantastycznie zaatakował z lewego skrzydła!
17:15 – Autowa zagrywka Troya.
18:15 – Mimo słabego przyjęcia Miki, udało się wyprowadzić kontrę i znów doskonale zachował sie Schwarz z lewego ataku.
19:15 – Mika doskonale z lewego skrzydła. To była bardzo szybka akcja. Przerwa na żądanie trenera gości.
19:16 – Schops skutecznie z prawego skrzydła.
19:17 – Troy blokowany na prawym ataku po bardzo długiej wymianie. Gdańszczanie zasłużyli na brawa za fantastyczne obrony.
20:17 – Na zagrywce myli się Schops.
21:17 – Mika na pojedynczym bloku na lewej stronie!
22:17 – GawryszewskiSchulz blokują rzeszowian na lewym ataku!
22:18 – Grzyb zagrywa w aut.
23:18 – Buszek zagrywa w siatkę.
24:18 – Autowy atak Penczeva!! Piłka setowa dla Lotosu Trefl.
24:19 – Nieudana zagrywka Schulza. Druga piłka setowa dla gdańszczan.
25:19 – Troy z lewego skrzydła kończy tą partię mocnym atakiem!

II set:
Gdańscy siatkarze są o dwa sety od wyrównania finałowej rywalizacji o Mistrzostwo Polski!
1:0 – Autowy atak Buszka.
1:1 – Tym razem Buszek się już nie myli i skutecznie atakuje na lewym skrzydle.
1:2 – Gawryszewski atakuje w aut ze środka.
2:2 – Autowa zagrywka Schopsa.
3:2 – W aut atakuje Schops. Ale mamy wideo weryfikacje ze strony rzeszowian. Decyzja podtrzymana i punkt dla Lotosu Trefl.
3:3 – Buszek po błędzie w poprzedniej akcji się rehabilituje i obija ręce Troya w bloku.
4:3 – Buszek zagrywa w aut.
4:4 – Autowa zagrywka Troya.
5:4 – Schwarz fantastycznie atakuje z lewego skrzydła.
6:4 – Mika doskonale zaatakował z kontry!
6:5 – Penczev skutecznie z lewego ataku.
7:5 – Asseco nie wykorzystała kontry, ale Lotos Trefl już tak. O wideo weryfikacje poprosił trener rzeszowian. Decyzja podtrzymana punkt dla Lotosu Trefl.
7:6 – Penczev wygrał walkę na siatce z Miką.
8:6 – Penczev zagrywa w aut. Pierwsza przerwa techniczna.
8:7 – Autowy atak Miki z lewego skrzydła.
9:7 – Schops zablokowany na prawym ataku przez TroyaGawryszewskiego.
9:8 – Piłka rzucona po stronie Lotosu Trefl.
9:9 – Po błędzie w przyjęciu gdańszczan piłka wróciła na stronę gości i Schops skończył atak z prawego skrzydła.
9:10 – Schops po bloku w aut.
10:10 – Gawryszewski skutecznie ze środka.
10:11 – Buszek mocno zaatakował z lewego skrzydła. Niestety skutecznie.
11:11 – Schwarz przebił się przez potrójny blok rzeszowian!
11:12 – Troy autowa zagrywka.
12:12 – Troy po bloku i piłka ląduje w aucie. Gdańszczanie utrzymują dystans.
12:13 – Schwarz ze środka atakuje w siatkę.
13:13 – Mika obija ręce bloku i piłka minimalnie za boiskiem.
14:13 – Jeden z zawodników z Rzeszowa przechodzi linię środkową!
14:14 – Autowa zagrywka Grzyba.
15:14 – Mika z lewego skrzydła pokazuje klasę!
15:15 – Buszek obija ręce bloku.
16:15 – Gawryszewski skutecznie ze środka! Druga przerwa techniczna.
16:16 – Nowakowski ze środka.
16:17 – Schops skutecznie z prawego skrzydła.
16:18 – Buszek tym razem z lewego skrzydła i dwa punkty przewagi Asseco Resovii. Przerwa dla Andrei Anastasiego.
17:18 – Autowa zagrywka Schopsa.
17:19 – Skuteczny atak Nowakowskiego ze środka.
18:19 – Troy skutecznie z prawego skrzydła! Obija ręce bloku i piłka ląduje w aucie.
18:20 – Schops skutecznie z prawego skrzydła.
18:21 – Autowy atak Troya. O czas prosi trener gdańszczan Andrea Anastasi.
18:22 – Nowakowski bezpośrednio z zagrywki.
18:23 – Nowakowski po raz kolejny bezpośrednio z zagrywki. Z serwisem nie radzi sobie Mika.
18:24 – Penczev skuteczny z lewego ataku. Gra Lotosu Trefl stanęła zupełnie.
19:24 – Autowy serwis Nowakowskiego.
19:25 – Buszek kończy tą partię atakiem z lewego skrzydła.

III set:
Gdańszczanie w drugim secie nawiązali równorzędną walkę tylko do drugiej przerwy technicznej. Potem pojawiły się problemy z przyjęciem bardzo dobrej zagrywki gości. Zaraz rozpocznie się trzeci set.
Dzisiaj na trybunach Ergo Areny zasiadło 10 169 kibiców!

1:0 – Troy obija ręce bloku i piłka ląduje w aucie!
1:1 – Troy zagrywa w siatkę.
1:2 – Skuteczny atak rzeszowian z lewego skrzydła. Próbował bronić Gacek, ale punkt ostatecznie dla gości.
1:3 – Obite ręce bloku gdańszczan i Asseco Resovia wchodzi w swój rytm.
2:3 – Autowa zagrywka Schopsa.
2:4 – Schops skutecznie na prawym ataku.
2:5 – Buszek bezpośrednio z zagrywki.
2:6 – Buszek śle mocne bomby z zagrywki. Trafił po raz kolejny. O czas prosi trener gdańszczan Andrea Anastasi.
2:7 – Grzyb zablokowany na środku.
2:8 – Grzyb myli się w ataku na środku. Pierwsza przerwa techniczna.
3:8 – Na zagrywce myli się Buszek.
3:9 – Zepsuta zagrywka Grzyba.
4:9 – Troy skutecznie na prawym ataku.
5:9 – As serwisowy Falaschiego! Fantastycznie przymierzył.
6:9 – Troy na pojedynczym bloku zatrzymuje rzeszowian! Gdańszczanie odrabiają straty! O czas prosi trener Asseco Resovii.
6:10 – Buszek atakuje skutecznie ze środka.
6:11 – Gawryszewski zablokowany przez Dryję na środku.
7:11 – Gawryszewski tym razem skutecznie ze środka!
8:11 – As serwisowy Miki! Piłka jeszcze odbiła się od siatki przez zaskoczonym Ignaczakiem.
8:12 – Penchev skutecznie z prawego skrzydła obija ręce gdańszczan.
8:13 – Schops po raz kolejny po bloku Lotosu Trefl. Piłka ląduje w aucie i punkt dla Rzeszowa.
9:13 – Schwarz z lewego ataku trafia w końcową linie.
9:14 – Gawryszewski zagrywa w aut.
10:14 – Autowy atak Schwarza. O wideo weryfikacje prosi trener Lotosu Trefl. Jednak piłka w boisku! Punkt dla Lotosu Trefl.
11:14 – Mika na środku skutecznie atakuje. Żółto-czarni krok po kroku odrabiają straty z początku partii.
11:15 – Skuteczna kontra Asseco Resovii. Nowakowski kończy atak ze środka.
12:15 – Autowa zagrywka Schopsa.
12:16 – Błąd przebicia Miki. Druga przerwa techniczna.
12:17 – Troy zablokowany na prawym skrzydle.
12:18 – Buszek ze środka. O czas prosi Anastasi.
12:19 – Penchev obija blok gdańszczan i piłka ląduje w aucie. Lotos Trefl ma problemy z przyjęciem zagrywki.
13:19 – Rzeszowianie psują zagrywkę.
13:20 – Asseco Resovia skuteczna ze środka.
14:20 – Gawryszewski skutecznie atakuje ze środka.
15:20 – Autowy atak Dryij ze środka. Wideo weryfikacja ze strony Rzeszowa. Decyzja podtrzymana i punkt zostaje w Gdańsku.
16:20 – Atak po bloku Schopsa. O wideo weryfikacje prosi Anastasi. Jednak nie było bloku! Punkt dla Lotosu Trefla.
17:20 – Mika ze środka wykorzystuje błąd w przyjęciu Ignaczaka! Gdańszczanie coraz bliżej. O czas prosi Andrzej Kowal.
17:21 – Tym razem skutecznie atakuje Schops z prawej strony.
17:22 – Mika atakuje w aut.
18:22 – GawryszewskiTroy blokują rzeszowian na środku!
19:22 – Ze środka myli się Dryja!
19:23 – Schops odpowiada potężnym atakiem z lewego skrzydła.
20:23 – Gawryszewski skutecznie atakuje ze środka!
20:24 – Schops kończy atak z prawego skrzydła.
21:24 – Grzyb dostał idealną piłkę na środku siatki! I skutecznie ją wykorzystał.
21:25 – Buszek atakuje po skosie i trafia w boisko. Pod wątpliwość poddaje to Anastasi i prosi o wideo weryfikacje. Jednak piłka w boisku i Asseco Resovia prowadzi 2:1.

IV set:
Lotos Trefl w trzeciej odsłonie grał jedynie momentami. Znów przytrafiło się za dużo błędów w przyjęciu mocnej zagrywki rzeszowian. Mimo iż podopieczni Andrei Anastasiego próbowali odrabiać straty ostatecznie partię na swoją korzyść rozstrzygnęli rzeszowianie.

0:1 – Schwarz zagrywa w siatkę.
1:1 – Mika skutecznie z lewego skrzydła trafia w końcową linie boiska.
1:2 – Penchev skuteczny ze środka.
2:2 – Schops psuje zagrywkę.
3:2 – Buszek atakuje w siatkę! Gdańszczanie już na prowadzeniu.
3:3 – Piłka rzucona przez jednego z gdańskich zawodników.
4:3 – Gawryszewski fantastycznie atakuje ze środka!!
4:4 – Odpowiada Nowakowski. Także ze środka.
4:5 – Autowy atak Gawryszewskiego.
5:5 – Troy skuteczny z prawego skrzydła. Piłka po obronie rzeszowianina ląduje daleko w trybunach.
5:6 – Dotknięcie górnej taśmy przez jednego z gdańszczan.
6:6 – Schwarz obija ręce bloku rzeszowian.
7:6 – As serwisowy Troya! Ależ przymierzył w narożnik boiska!
7:7 – Penchev skuteczny w ataku. Gdańszczanie bronili ofiarnie, ale punkt dla Rzeszowa.
8:7 – Schwarz skutecznie z lewego skrzydła! Pierwsza przerwa techniczna.
8:8 – Schops skutecznie zaatakował po prostej z prawego skrzydła.
8:9 – Mika zatrzymany przez potrójny blok rzeszowian na środku.
8:10 – Buszek z lewego skrzydła skutecznie zaatakował i już dwa punkty przewagi Rzeszowa.
8:11 – Dryja as serwisowy.
9:11 – Grzyb skutecznie ze środka.
10:11 – I z tej samej pozycji Gawryszewski! Odrabiamy straty.
10:12 – Grzyb psuje zagrywkę.
11:12 – Schops zagrywa w siatkę.
11:13 – Nowakowski na dużym zasięgu atakuje ze środka i trafia w boisko.
12:13 – Autowa zagrywka Buszka.
13:13 – Gawryszewski na pojedynczym bloku zatrzymuje Nowakowskiego! I już mamy remis.
13:14 – Mika zagrywa w aut.
14:14 – Schwarz fantastycznie atakuje z lewego skrzydła.
14:15 – Drzyzga kiwa zamiast rozgrywać i piłka niestety ląduje w boisku Lotosu Trefl.
15:15 – Grzyb skutecznie ze środka po dobrym przyjęciu zagrywki Rzeszowa.
16:15 – Troy bezpośrednio z zagrywki! Druga przerwa techniczna.
16:16 – Schops obija ręce Falaschiego na pojedynczym bloku.
16:17 – Grzyb atakuje w aut. O czas prosi Andrea Anastasi.
17:17 – Troy! Amerykanin mocno atakuje z prawego skrzydła i zdobywa pewny punkt!
17:18 – Pojedynczy blok nie przeszkodził Schopsowi.
18:18 – Dryja myli się na zagrywce i serwuje w siatkę.
18:19 – Mika zablokowany na lewym ataku. Była doskonała akcja do wyjścia na prowadzenie.
19:19 – Grzyb atakuje ze środka, udana obrona rzeszowian, lecz piłka przechodzi na drugą stronę. Powalczył jeszcze o nią jeden z zawodników Asseco Resovii ale nie zdołał przebić na drugą stronę
19:20 – Mika znowu zablokowany.
20:20 – Autowa zagrywka Buszka.
20:21 – Mika psuje zagrywkę. Ostatnie dwa sety nie są w jego wykonaniu piorunujące.
21:21 – Schwarz mimo ciężkiej sytuacji, przebił się przez podwójny blok rzeszowian. O wideo weryfikacje prosi Andrzej Kowal. Decyzja podtrzymana! Trener gości ma pretensje do drugiego sędziego. Głośne gwizdy w Ergo Arenie.
21:22 – Dotknięta górna taśma w ekipie gospodarzy. Teraz wideo weryfikacja ze strony gdańszczan. To są najważniejsze punkty w tym spotkaniu. One mogą rozstrzygnąć, czy dojdzie do tie-breaka. Decyzja podtrzymana i punkt zostaje po stronie Asseco Resovii.
22:22 – Troy obija ręce bloku rzeszowian i piłka ląduje w aucie!
23:22 – Dotknięta górna taśma w ekipie gości!!! O czas prosi Andrzej Kowal.
24:22 – Troy bezpośrednio z zagrywki!! Euforia w Ergo Arenie. Piłka setowa dla gdańszczan.
24:23 – Buszek skutecznie z lewego skrzydła. O czas prosi trener gdańszczan Andrea Anastasi.
25:23 – Schwarz skutecznie atakuje z lewego skrzydła i kończy tę partię. Będzie tie-break!!

V set:
0:1 – Na początek tie-breaka skutecznie atakuje Buszek z lewego skrzydła.
0:2 – Autowy atak Troya z prawego skrzydła.
0:3 – Schops bezpośrednio z zagrywki.
1:3 – Ze środka odpowiada Gawryszewski!
2:3 – Autowy atak Buszka!! Odrabiamy straty z początku.
2:4 – Buszek obija ręce gdańskiego bloku. Piłka ląduje w aucie.
2:5 – Schwarz zablokowany przez podwójny blok rzeszowian na lewym skrzydle.
3:5 – Autowa zagrywka Buszka.
3:6 – Schwarz nie trafia w boisko przy przebiciu piłki na drugą stronę. Takie błędy mogą zadecydować o losach tego spotkania.
4:6 – Autowy atak Dryji z przechodzącej piłki.
4:7 – Dryja za drugim razem się już nie myli i Asseco Resovia utrzymuje trzypunktową przewagę.
5:7 – Mika obija ręce bloku rzeszowian na lewym ataku.
5:8 – Grzyb zagrywa w aut. Zmiana stron.
5:9 – Mika zatrzymany przez potrójny blok na lewym ataku. Asseco już blisko zwycięstwa. O czas prosi trener Andrea Anastasi.
6:9 – Gawryszewski ze środka! Gdańszczanie starają się odrabiać straty.
6:10 – Buszek skutecznie atakuje z prawego skrzydła.
7:10 – Troy obija blok rzeszowian na lewym ataku.
7:11 – Schops skutecznie kiwa na prawym ataku.
8:11 – Schops psuje zagrywkę i trafia w siatkę.
9:11 – GrzybSchwarz na podwójnym bloku zatrzymują rzeszowian!!! Czas dla trenera Asseco Resovii Andrzeja Kowala.
9:12 – Autowy serwis Czunkiewicza.
10:12 – Mika skutecznie ze środka. Cas dla trenera Asseco Resovii.
11:12 – Trooooy! Bezpośrednio z zagrywki. Amerykanin nie czuje chyba żadnej presji!
12:12 – GrzybFalaschi na podwójnym bloku! Ależ końcówka w wykonaniu gdańszczan!
12:13 – Nowakowski odpowiada ze środka.
12:14 – Schwarz zablokowany na lewym ataku. Pierwsza piłka meczowa dla rzeszowian. O czas prosi trener Andrea Anastasi.
13:14 – Dotknięcie górnej taśmy w zespole z Rzeszowa.
13:15 – To koniec. Schops skutecznie zaatakował z prawego skrzydła.