Szwedzi najlepsi podczas memoriału Leona Walleranda. Wybrzeże przegrało w finale

HIF Karlskrona wygrała IV memoriał Leona Walleranda, który od piątku rozgrywany był w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W imprezie wzięło udział 6 zespołów, w tym pięć z pomorza. Do rywalizacji oprócz Szwedów i Wybrzeża Gdańsk przystąpiła Spójnia Gdynia, MMTS Kwidzyn, Polski Cukier Pomezania Malbork i Sokół Browar Kościerzyna.

Turniej od zwycięstwa rozpoczęli kwidzynianie, którzy pokonali Spójnię Gdynia 20:13. Jak podkreślał trener MMTS, Patryk Rombel, taki turniej to dobre przetarcie przed zmaganiami ligowymi. – Za dwa tygodnie zaczynamy Superligę meczem w Płocku. Na pewno będzie to bardzo ciężkie spotkanie, a takie turnieje służą temu, aby dobrze przygotować zespół. Niestety przytrafiło się nam kilka drobnych urazów i już pod koniec turnieju starałem się oszczędzać chłopaków. Poziom oceniam pozytywnie ponieważ mogliśmy zmierzyć się z na prawdę solidnymi drużynami

Kwidzynianie turniej rozpoczęli od starcia ze Spójnią, ale także skończyli ponieważ grali z tym zespołem o 3. miejsce. Trener gdynian Marcin Markuszewski podkreślał, że zespół jest dopiero w budowie, ale i tak cieszy się z postępu, który poczynili jego zawodnicy. – Prawdziwy sprawdzian umiejętności będzie jak zacznie się liga. Fajny turniej, fajna organizacja i dobre sprawdzenie kadry, mówił po zakończonym turnieju.

W meczu o 5. miejsce Pomezania Malbork uległa Sokołowi Browar Kościerzyna. W finale HIF Karlskrona mierzyła się z Wybrzeżem Gdańsk. Oba zespoły spotkały się również w rozgrywkach grupowych i tam lepsi okazali się Szwedzi. Wybrzeże wyciągnęło lekcję z poprzedniego spotkania  i od początku kontrolowało przebieg meczu. Już w 5. minucie podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka prowadzili 3:0 po trafieniu Macieja Suwisza. Pierwszą połowę mocnym trafienie z biodra zakończył Adrian Kondratiuk i Wybrzeże do szatni schodziło z dwubramkowym prowadzeniem 13:11. W drugiej Karlskrona wzięła się za odrabianie strat i dopiero na minutę przed koniec wyszła na jednobramkowe prowadzenie. W ostatnich sekundach wynik ustalił najlepszy zawodnik turnieju Lars Mollen Madsen.