Ogniwo Sopot pokonało beniaminka ekstraligi na nowym stadionie

Zwycięstwem 36:19 zakończyło się spotkanie Ogniwa Sopot z beniaminkiem Skrą Warszawa. Podopieczni Karola Czyża pierwszy raz wystąpili na wyremontowanym stadionie. Spotkanie lepiej rozpoczęli rugbyści Skry. Już w drugiej minucie skutecznie wykorzystał nieporadność sopockiej defensywy. Warszawiacy najpierw zdobyli przyłożenie, a potem skutecznie podwyższyli. Ogniwo z biegiem czasu zaczęło stopniowo odrabiać straty. Sopocianie za sprawą dobrej gry Marka Przychockiego i jego przyłożenia, zmniejszyli straty do dwóch punktów. Później kolejne przyłożenie zaliczył Grzegorz Szczepański, a skutecznym kopem na słupy podwyższył Łukasz Szablewski. Ogniwo pierwszy raz w tym spotkaniu objęło prowadzenie 12:7.

Druga połowa przebiegała spokojnie. Skra nie potrafiła przebić się już przez szczelnie rozstawioną obronę sopocian. Natomiast rugbyści Ogniwa nie forsowali tempa i dowieźli zwycięstwo za pięć punktów.