Największy sukces w historii polskiego tenisa. Radwańska wygrała turniej Masters

Agnieszka Radwańska wygrała turniej WTA Finals w Singapurze. To największy sukces w karierze polskiej tenisistki. Wartość materialna sukcesu to ponad 2 miliony dolarów. JAK Z NUT

W finale Radwańska pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 6:2, 4:6, 6:3. Polka była niemal bezbłędna, popełniła tylko pięć niewymuszonych błędów. Agnieszka wygrała pierwszego seta 6:2, zaczynając od przełamania Czeszki. Grała tak jak wczoraj z Hiszpanką Muguruzą – najlepszy tenis w karierze.

Druga partia według tego samego scenariusza do 3:1 dla Radwańskiej. Kvitova nie zamierzała składać broni, wygrała swoje podanie, przełamała Agnieszkę i wyszła na prowadzenie. Radwańska wyrównała po 4, ale ostatnie dwa słowa w tym secie należały do Czeszki. W ostatnim secie przegrywała 0:2 a potem wygrała dwa razy po trzy gemy z rzędu, tego ostatniego do zera.

ZACZĘŁO SIĘ OD PORAŻEK

Agnieszka Radwańska turniej w Singapurze zaczęła od dwóch porażek – Rosjanką Szarapową i Włoszką Penettą. Potem kolejno wygrała z Rumunką Halep, Hiszpanką Muguruzą i Czeszką Kvitovą.