5 goli w Chojnicach. Alan bohaterem Arki

W piłkarskich derbach Pomorza w I lidze Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 3:2. 2 gole strzelił Alan Fialho.

Wynik spotkania dla gospodarzy w 23 minucie otworzył Niedziela. W 39 min. było 1:1, a w 72 min. 2:1 dla Arki za sprawą trafień Alana. 8 minut przed końcem na 3:1 dla gości podwyższył Grzegorz Tomasiewicz.

EMOCJE DO SAMEGO KOŃCA

To nie był jednak koniec strzelania w Chojnicach. Gospodarze zdołali jeszcze postraszyć żółto-niebieskich zdobywając bramkę w 86 minucie. Na listę strzelców wpisał się Dragan Jelić.

JUBILEUSZ DA SILVY

Wyjazd do Chojnic był wyjątkowym dla Marcusa Da Silvy. Brazylijczyk zaliczył swój setny mecz w barwach gdyńskiej drużyny. Podczas piątkowego spotkania przy Olimpijskiej z trzecim w tabeli Dolcanem Ząbki odbierze oficjalne gratulacje od kibiców, a także okolicznościową koszulkę z numerem 100.

Arka dzięki zwycięstwu w Chojnicach awansowała na 4 miejsce. Gdynianie mają tylko dwa punkty straty do lidera. Chojniczanka przegrała piąty kolejny mecz i nadal pozostaje w strefie spadkowej na 16 pozycji.