Polscy piłkarze ręczni przegrywają z Hiszpanią. Ergo Arena zdała egzamin przed mistrzostwami Europy

Zwycięstwem Hiszpanii 23:20 zakończył się mecz finałowy towarzyskiego turnieju szczypiornistów, który od soboty trwał w Ergo Arenie. Na trzeciej pozycji uplasowali się Szwedzi. Tuż za podium Rosja. To był udany rewanż szczypiornistów reprezentacji Hiszpanii na polskich piłkarzach ręcznych za mecz o trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Katarze. Niestety w finałowym starciu Hiszpanie przeważali w praktycznie każdym elemencie gry. Wśród podopiecznych Michaela Bieglera brakowało dokładności i szwankowała defensywa co z łatwością wykorzystywali Hiszpanie. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:8 dla gości. W drugiej części meczu niestety gra Polaków się nie polepszyła, a Hiszpania skrzętnie wykorzystywała nawet najmniejsze potknięcie biało-czerwonych.

W polskiej ekipie na pochwałę zasługują bracia Michał i Bartosz Jureccy, autorzy ośmiu trafień. Ponadto Bartosz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Pomimo niekorzystnego wyniku warto wymienić także Piotra Wyszomirskiego, który zwłaszcza w drugiej połowie bronił w niemożliwych sytuacjach.

Kibice podkreślali, że turniej był doskonale zorganizowany. Cztery weekendowe mecze przyciągnęły na trybuny blisko 20 tysięcy kibiców. Wynik jak na generalny test przed mistrzostwami Europy fantastyczny. Śmiało możemy napisać, że Ergo Arena zdała egzamin na piątkę z plusem.

To był jeden z ostatnich testów szczypiornistów reprezentacji Polski przed mistrzostwami Starego Kontynentu. Kilka rzeczy należy poprawić, ale trzeba pamiętać, że biało-czerwoni do turnieju przystąpili osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników. Mistrzostwa Europy w Gdańsku wystartują 16 stycznia. W Ergo Arenie zaprezentują się Dania, Rosja, Czarnogóra i Węgry.