Siatkarze Lotosu Trefl rozbili Łuczniczkę. Doskonały powrót do Ergo Areny

Udanie przywitali się z kibicami siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk. Żółto-czarni rozbili w Ergo Arenie Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został środkowy Lotosu Trefl – Wojciech Grzyb. O pierwszym secie środowego pojedynku przyjezdni z Bydgoszczy będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Gdańszczanie rozegrali jeden z najlepszych setów w obecnym sezonie. Wychodziło praktycznie wszystko. Od zagrywki poczynając i kończąc na doskonałej skuteczności w ataku. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni Andrea Anastasiego prowadzili 16:5. Do końca pierwszej partii bydgoszczanom udało się zdobyć 12 punktów, a seta zakończył skuteczny blok Falaschiego.

Druga partia nie była już tak różowa dla gospodarzy. Do pracy wzięli się zawodnicy Łuczniczki, którzy dominowali przez większość seta prowadząc nawet różnicą sześciu punktów. Sygnał do ataku i odrabiania strat dał Schulz po ataku którego na tablicy świetlnej widniał wynik 13:16. Potem doskonale w bloku zagrał Grzyb, zaś punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Schwarz i żółto-czarni zmniejszyli straty do zaledwie jednego punktu. Seria błędów własnych ze strony bydgoszczan spowodowała, że Lotos w końcu wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca partii wygrywając 25:22

Trzecia, ostateczna partia była bliźniaczo podobna do pierwszego seta. Całkowita dominacja gdańszczan i przede wszystkim doskonała gra podopiecznych Andrea Anastasiego spowodowała, że wicemistrzowie Polski wygrali 25:14 i całe spotkanie 3:0. Najlepszym graczem spotkania wybrany został Wojciech Grzyb.