Szczypiorniści Wybrzeża kończą rok zwycięstwem. Meble Wójcik Elbląg traci pozycję wiceliderów

Udanie zmagania w rundzie jesiennej zakończyli szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk. Podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego pokonali w derby Pomorza Meble Wójcik Elbląg 26:21. Zaległe spotkanie 8. kolejki pierwszej ligi było arcyważne z perspektywy układu tabeli. W przypadku zwycięstwa gdańszczanie mieli szansę zakończyć rok na pozycji wicelidera.

Wybrzeże, spotkanie z Elblągiem zaczęło bardzo ofensywnie. Już w pierwszych minutach sobotniego meczu gdańszczanie prowadzili 3:0. Elblążanie stopniowo odrabiali straty i doprowadzili do remisu. Spadkowicz z PGNiG Superligi jednak dalej starał się grać agresywnie w obronie, co dało efekt w postaci prowadzenia do przerwy 15:9.

W drugiej odsłonie do odrabiania strat wzięli się szczypiorniści Meble Wójcik, którzy doszli gdańszczan na jedną bramkę. Jednak kilka indywidualnych błędów w ich szeregach spowodowało, że to Wybrzeże mogło się cieszyć z bardzo cennego zwycięstwa. Do rozgrywek pierwszej ligi mężczyzn szczypiorniści wrócą 6 lutego.