Lechia bez wygranej w kolejnym sparingu. Tym razem remis z ostatnią drużyną pierwszej ligi

Lechia Gdańsk kolejny raz bez wygranej w meczu kontrolnym podczas przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem podopieczni Piotra Nowaka zremisowali na stadionie przy Traugutta z Olimpią Grudziądz 2:2. Na boisku pojawiło się w sumie 22 biało-zielonych zawodników. Dla gdańszczan był to pierwszy sparing w Polsce po powrocie z tureckiego Side. W pierwszej części spotkania Lechia zaprezentowała się w teoretycznie najsilniejszym zestawieniu:

Lechia I połowa: Budziłek – Janicki, Maloca, Wawrzyniak – Peszko, Łukasik, Krasić, Mila, Mak – Buksa, Kuświk.

Biało-zieloni od początku mieli inicjatywę i przeważali nad podopiecznymi Jacka Paszulewicza. W 21. minucie Lechia wyszła na prowadzenie za sprawą dobrej akcji Michała Maka na lewej stronie boiska. Młody skrzydłowy strzelił po ziemi, a piłkę do bramki wpakował Grzegorz Kuświk. Olimpia jednak szybko doprowadziła do remisu. Jedną z pierwszych sytuacji pod bramką gdańszczan wykorzystał Michał Kaczmarek, który trafił obok bezradnego Łukasza Budziłka. Trzy minuty później na prowadzeniu znowu była Lechia. Akcję prawą stroną przeprowadził Sławomir Peszko, który dograł w pole karne do wchodzącego Sebastiana Mili, który wyprowadził biało-zielonych na prowadzenie.

W drugiej połowie trener Nowak zdecydował się na szereg zmian.

Lechia II połowa: Milinković-Savić – Gerson, Wojtkowiak, Chrzanowski – Stolarski, Kovacević, Chrapek, Letniowski, Marković – Haraslin, Żebrakowski.

Druga część spotkania nie była już tak dobra jak pierwsza, co przyznał po spotkaniu trener Lechii – Piotr Nowak. – W pierwszej połowie zagraliśmy nieźle i jestem bardzo zadowolony z jej przebiegu. Akcje się zazębiały, potrafiliśmy dojść do sytuacji strzeleckich, choć powinniśmy ich więcej wykorzystywać. Po przerwie było nieco gorzej, niemniej ten zespół się rozwija i zaczyna coraz lepiej rozumieć

W 77. minucie do remisu doprowadził Nildo, a Lechia nie zdołała już odpowiedzieć. W sobotę Lechia zmierzy się na stadionie przy Traugutta z Zawiszą Bydgoszcz. Początek meczu o godz. 16.