Lechia pokonuje APOEL w pierwszym przedsezonowym sparingu. Genialny występ Sebastiana Mili

Pierwsze przedsezonowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii Gdańsk. Podopieczni Piotra Nowaka pokonali w Gniewinie APOEL Nikozja 2:1. Trener biało-zielonych przetestował 22 graczy, którzy rozegrali po 45 minut. W pierwszej połowie zaprezentował się drugi „garnitur” gdańskiego zespołu. Z nominalnej pierwszej jedenastki wystąpili jedynie Rafał Janicki, Michał Chrapek i Paweł Stolarski.

Piłkarze Lechii przez ostatni tydzień ciężko pracowali nad siłą i kondycją. Widać było to w pierwszych minutach spotkania. APOEL miał optyczną przewagę. Mistrzowie Cypru potwierdzili ją dopiero pod koniec pierwszej połowy za sprawą trafienia Tomasa De Vincentiego.

Po przerwie na boisku pojawił się już nominalny, pierwszy skład Lechii Gdańsk. Zmianie uległa cała pierwsza jedenastka. Biało-zieloni szybko doprowadzili do wyrównania. Piłkę wymienili między sobą Marco Paixao z Sebastianem Milą. Akcję wykończył przytomnym strzałem pomocnik Lechii i było 1:1.

Mila miał swój dzień, bo także on był autorem drugiej bramki dla Lechii, która po zmianie stron wyraźnie przeważała. W 69. minucie kapitalną akcją popisał się Milos Krasić. Serb wymanewrował kilku rywali serią dryblingów i właściwie sam mógł strzelić gola, lecz dojrzał lepiej ustawionego Milę. Kapitan biało-zielonych bez trudu trafił po raz drugi.

Cypryjczycy mieli świetną okazję do doprowadzenia, do remisu, ale rzutu karnego nie wykorzystał De Vincenti, który trafił w słupek.

Mecz zakończył się zwycięstwem Lechii Gdańsk 2:1. Przed biało-zielonymi jeszcze jeden mecz towarzyski. 2 lipca, na zakończenie zgrupowania w Gniewinie, gdańszczanie zmierzą się z serbskim Partizanem Belgrad.

Skrót meczu:

LECHIA GDAŃSK – APOEL NIKOZJA 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Tomas De Vincenti (43.), 1:1 Sebastian Mila (51.), 2:1 Sebastian Mila (69.)

LECHIA: Podleśny (46 Milinković-Savić) – Stolarski (46 Wojtkowiak), Janicki (46 Gerson), Chrzanowski (46 Gamakow), Kałahur (46 Maloca) – Haraslin (46 Flavio Paixao) Łukasik (46 Kovacević), Chrapek (46 Krasić), Wiśniewski (46 Mila), Pawłowski (46 Kuświk) – Kobylański (46 Marco Paixao).

APOEL: Pardo – Sergio Leal (46 Milanow), Arymatas, Merkis (46 Astiz), Alexandrou (65 Ioannou) – Sacramento, De Oliveira (65 Orlandi), Nuno Morais, Aloneftis (80 Tavares) – De Vincenti (80 Papafotis) – Sotiriou (80 Charalambous).