Kolarz z Kartuz z rekordem Polski

Świetne rezultaty podczas międzynarodowych zawodów Grand Prix Polski zanotował Szymon Sajnok. Kolarz z Kartuz zasygnalizował wysoką formę przed ME.
Szymon Sajnok pierwszego dnia zawodów rozgrywanych na pruszkowskim velodromie wraz z kolegami z kadry zwyciężył w jeździe drużynowej na dystansie 4000 metrów bijąc rekord Polski seniorów. Drużyna młodzieżowców w finale pojechała w czasie 4:07.329, dzięki czemu poprawiła siedmioletni rekord kraju seniorów.

Sajnok wystartował także w wyścigu scratch – rozgrywanym na kreskę, w którym przy pomocy kolegów udało mu się odnieść cenne zwycięstwo.
W trzecim starcie zawodnik z Kartuz pojechał w wyścigu punktowym. Tym razem w roli pomocnika, co nie przeszkodziło mu uplasować się na wysokim szóstym miejscu.

Obecnie utalentowany kolarz z Pomorza przygotowuje się wraz z kadrą do Mistrzostw Europy, które w dniach 12-17 lipca odbędą się we Włoszech.

W kryterium ulicznym Nestle Fitness Tour de Toruń bardzo dobrze zaprezentowała się juniorka Patrycja Lorkowska. W zawodach zaliczanych zaliczany do eliminacji Mistrzostw Polski zajęła drugie miejsce. Pomorzanka przygotowuje się do pierwszego historycznego startu kobiet w Tour de Pologne.