Lićwinko, Majewski i Bukowiecki powalczą o medale

Kamila Lićwinko awansowała do finału skoku wzwyż. Polka pokonała w pierwszej próbie wysokość 1,94 m i zajęła siódme miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. By stanąć na podium trzeba będzie skakać ok. 2 metrów. Konrad Bukowiecki i Tomasz Majewski także będą walczyć o medale. Bukowiecki przekroczył minimum kwalifikacyjne, uzyskując 20,71 m i awansował z szóstego miejsca. Tomasz Majewski rzucił 20,56 m, co dało mu siódmą lokatę. Kwalifikacji nie przebrnął Michał Haratyk, który został sklasyfikowany na 18. pozycji z wynikiem 19,97 m.

PO PÓŁNOCY KIBICUJMY OSZCZEPNICZCE!

Żeńska sztafeta 4x100m zajęła w swym biegu eliminacyjnym siódme miejsce i ze słabym wynikiem 43,33 sek. odpadła z rywalizacji.

Po północy czasu polskiego o medal walczyć będzie najlepsza w kwalifikacjach oszczepniczka Maria Andrejczyk, a w półfinale na 800 m pobiegną Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik.

UDANY FINISZ ŻEGLARZY

Na piątych miejscach w wyścigach medalowych uplasowały się żeńska załoga w klasie 470 oraz męska w 49-er. Irmina Mrózek Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec zakończyły udział w igrzyskach na dziesiątej pozycji a gdańszczanie Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na ósmej.