Szczypiornistki Łączpolu liderkami Superligi po wyjazdowym zwycięstwie

Szczypiornistki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk nowym lierem Superligi Kobiet. Podopieczne Edyty Majdzińskiej w tym sezonie jeszcze nie przegrały. Gdańszczanki tym razem wygrały na wyjeździe i pokonały KPR Kobierzyce 25:23. ZACIĘTY POCZĄTEK

Sobotnie spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Od początku meczu żadna z drużyn nie potrafiła zbudować kilku bramkowej zaliczki. Inicjatywę miały jednak gdańszczanki, które po 8. minutach gry prowadziły 4:2. Przewagi jednak nie utrzymały długo. Beniaminek Superligi odrobił straty i po kwadransie gry wyszedł także na dwubramkowe prowadzenie 9:7. Podopieczne Edyty Majdzińskiej jeszcze przed przerwą zdołały odrobić stratę i doprowadzić do remisu. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się remisem 12:12.

SOLIDNA KOŃCÓWKA

„Akademiczki” drugą część meczu rozpoczęły od celnego trafienia i za chwilę poprawiły kolejnym. Szczypiornistki z Kobierzyc jednak szybko niwelowały straty i doprowadzały do remisu. Na 10. minut przed końcem Łączpol zdołał po raz kolejny rzucić dwie bramki z rzędu i prowadzić 21:19. Podopieczne Edyty Majdzińskiej tej przewagi nie oddały już do końca spotkania i ostatecznie wygrały 25:23.

Łączpol tym samym został nowym liderem PGNiG Superligi Kobiet i ma punkt przewagi nad Kram Start Elbląg.