Vistal liderem Superligi. Gdyńskie szczypiornistki nie dały szans gościom z Jeleniej Góry

Piłkarki ręczne  Vistalu w rozegranym awansem meczu 8 kolejki PGNiG Superligi pokonały KPR. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli.

7 WYGRANA Z RZĘDU I PROWADZENIE W TABELI

Gdyńskie szczypiornistki odniosły siódmą kolejną wygraną.  Tym razem pokonały we własnej hali drużynę z Jeleniej Góry 32:18. Spotkanie zostało rozegrane awansem na prośbę trenera drużyny gości. Tomasz Konitz poza pracą z zespołem z Jeleniej Góry jest także szkoleniowcem reprezentacji Polki juniorek, z którą ma zaplanowane zgrupowanie.

RYWALKI BEZ SZANS

Po pierwszej połowie środowego meczy gdynianki prowadziły różnicą 8 bramek i po przerwie dopełniły dzieła. W drugiej połowie  drużyna prowadzona przez trenera Pawła Tetelewskiego osiągnęła nawet szesnaście bramek przewagi. W szeregach gospodyń najlepiej dysponowane rzutowo były Katarzyna Janiszewska i Vitoria Macedo. Skrzydłowa, która niedawno otrzymała powołanie do reprezentacji Polski zanotowała 4 trafienia. Taki sam dorobek bramkowy miała brazylijska rozgrywająca.

Vistal i Pogoń Baltica to jedyne zespoły, które odniosły w tym sezonie komplet zwycięstw. Szczecinianki rozegrały jednak dwa mecze mniej od gdynianek i mają na koncie 5 wygranych. Vistal w siedmiu dotychczasowych spotkaniach zgromadził 14 punktów, o 2 więcej niż  drugi w tabeli mistrz Polski Selgros Lublin.