Basket rozbity we Wrocławiu. Gdyńskie koszykarki przegrały 40 punktami

W meczu szóstej kolejki Basket Ligi Kobiet koszykarki Basketu doznały szóstej porażki. Tym razem gdynianki zostały zdeklasowane przez Ślęzę.  We Wrocławiu przegrały bardzo wyraźnie, różnicą aż 40 punktów.

KRYZYS NADAL TRWA

Trwa czarna seria meczów bez zwycięstwa koszykarek Basketu 90.  Nie widać poprawy gry zespołu odkąd przejął go po Katarzynie Dydek Marek Lebiedziński. Gdynianki po przełamanie pojechały na bardzo trudny teren. Niespodzianki nie udało się im sprawić i w starciu ze Ślęzą Wrocław nie miały nic do powiedzenia.  Doznały najwyższej w sezonie porażki 48:88.

Jedynie pierwsza kwarta była w miarę wyrównana. W jej połowie gdynianki nawet prowadziły różnicą 5 punktów. Ostatecznie po 10 minutach traciły do rywalek tylko 4 „oczka”.W drugiej odsłonie nie było już tak dobrze i na finiszu tej części spotkania ,pozwoliły wrocławiankom uciec na 21 punktów. Po przerwie gospodynie powiększały przewagę, nie mając litości dla fatalnie dysponowanych koszykarek z Pomorza, które w drugiej połowie zdobyły łącznie 22 punkty. Skuteczność rzutowa drużyny prowadzonej przez trenera Marka Lebiedzińskiego wyniosła nieco ponad 40 procent. Zawodniczki Basketu 90 popełniły aż 19 strat.. Zanotowały tyle samo asyst,  z czego 9 było autorstwa Jeleny Skerović. Rozgrywająca z Czarnogóry nie miała jednak dobrego dnia jeśli chodzi o zdobywanie punktów.

NA POMOC MONTGOMERY

Słaba skuteczność była problemem prawie całej drużyny. Tylko Monice Grigalauskyte udało się uzyskać dwucyfrową zdobycz punktową. Litewska podkoszowa zakończyła mecz z 11 punktami. Słabiej niż w poprzednich meczach zaprezentowała się Carolyn Swords. Amerykanka w całym meczu oddał jedynie 3 rzuty zdobywając w sumie 6 punktów.

W drużynie z wielką niecierpliwością czekają na drugą z Amerykanek. Pojawienie się  Renee Montgomery ma sprawić, że Basket 90 wreszcie zacznie wygrywać.  Prawie 30-letnia rozgrywająca jest świeżo upieczoną wicemistrzynią WNBA. Być może ona zainspiruje nowe koleżanki do zwyciężania? Montgomery ma dołączyć do drużyny na początku listopada.