Sportowy poniedziałek: Polacy przegrali mecz o życie na MŚ, Janowicz odpadł z Australian Open

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała z Rosją i nie ma już szans na awans do kolejnej rundy Mistrzostw Świata. Jerzy Janowicz odpadł z Australian Open, Gdynia wybrała najlepszych sportowców 2016 roku, zmiany w drużynie Mercedesa w Formule 1. POLACY PRZEGRALI MECZ O WSZYSTKO

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała z Rosją. Była to trzecia porażka Polaków we Francji i oznacza to, że biało-czerwoni nie awansują do dalszej fazy turnieju.

Przebudowywana przez Tałanta Dujszebajewa drużyna źle zaczęła spotkanie i po początkowej wymianie ciosów zaczęła tracić dystans do rywali. Od stanu 5:6 Polacy stracili trzy gole pod rząd. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Biało-czerwoni „doskoczyli” do rywali na odległość dwóch bramek, ale końcówka należała do rywali i do przerwy Rosjanie prowadzili 9:13.

Na początku drugiej połowy fantastycznie bronił Adam Malcher, ale nasi atakujący razili nieskutecznością i nie wykorzystali szansy na zmniejszenie strat. Po chwili słabości rywale złapali rytm gry i kolejny raz zdobyli trzy gole pod rząd. Do końca spotkania Rosjanie utrzymywali przewagę i pewnie wygrali 24:20.

Polacy zagrają jeszcze 17 stycznia z Japonią, a dwa dni później na zakończenie turnieju z Francją.

JANOWICZ ODPADŁ Z AUSTRALIAN OPEN

Jerzy Janowicz przegrał z Marinem Cilićem 2:3 i odpadł z Australian Open. Polak świetnie zaczął mecz i prowadził już 2:0, ale ostatecznie dał sobie wyrwać zwycięstwo. Chorwat, który w rankingu ATP zajmuje siódme miejsce, odwrócił losy meczu i po dwóch przegranych do czterech setach kolejne pewnie wygrał 6:2, 6:2 i 6:3. W następnej rundzie Cilić zagra z Danielem Evansem.