Nawet złamany palec nie przeszkodził. Unihokeistki Olimpii Osowa wygrywają i powalczą o złote medale Mistrzostw Polski

W sobotni wieczór po dramatycznym meczu unihokeistki Olimpii Osowa pokonały PUKS Trzebinia, dzięki czemu 8 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej AWFiS w Gdańsku zagrają o złote medale Mistrzostw Polski.

Początek spotkania nie zapowiadał zwycięstwa gdańszczanek, które przegrywały w pierwszej tercji już 0:2 i 1:3. Przyjezdne zagrały bardzo mocno w obronie i wykorzystały wszystkie okazje do zdobycia gola. Nasze zawodniczki doprowadziły do remisu 3:3 i wydawało się, że sytuacja jest pod kontrolą, jednak w ostatnich sekundach rywalki znów zdobyły bramkę i na pierwszą przerwę schodziły prowadząc 4:3.

W drugiej odsłonie nasze zawodniczki podkręciły tempo, co przyniosło efekt w postaci dwóch goli. Po 40 minutach gry było 5:4 dla Olimpii i pojawiła się myśl, że mecz jest pod kontrolą. Niestety prosty błąd naszej obrony i już minutę po przerwie na tablicy wyników był remis. Przeciwniczki poszły za ciosem i ponownie wyszły na prowadzenie.

Od tego momentu nasze dziewczyny jeszcze bardzie podkręciły tempo i całkowicie zdominowały rywalki. Co chwilę przeprowadzały groźne ataki i zmuszały zmęczone przeciwniczki do błędów. Ostatecznie Olimpia Osowa pokonała PUKS Trzebinia 8:6 pokazując bardzo dobre przygotowanie fizyczne do sezonu. W kolejnym meczu osowianki „odjechały” rywalkom w 3 tercji spotkania.

W mecz wielką wytrzymałością wykazała się Weronika Grądzka, która zagrała pomimo złamanego palca. Warto dodać, że spotkanie obejrzało ponad 200 kibiców.

INTERPLASTIC OLIMPIA OSOWA:

Bramkarki: Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Patrycja Bernacka

Obrońcy: Hanna Samson, Malwina Zagórska, Jagoda Wieczorek, Katarzyna Pawłowska, Monika Kraus

Atakujące: Maja Stenka, Anna Raczkowska, Irena Mroch, Weronika Grądzka, Karolina Damps, Marta Chudyszewicz, Alicja Stój, Roksana Polańska.

Trener: Paweł Ludwichowski

INTERPLASTIC OLIMPIA OSOWA – PUKS TRZEBINIA 8:6 (3:4, 2:0, 3:2)