Ogniwo poskromiło mistrza Polski. Fatalny mecz Arki i porażka z Pogonią

Ogniwo Sopot z cennym zwycięstwem nad mistrzem Polski. Podopieczni Karola Czyża w arcyważnym spotkaniu pokonali na ciężkim terenie Master Pharm Budowlanych Łódź 23:18. Wyraźną porażkę poniosła natomiast Arka Gdynia. Podopieczni Macieja Stachury przegrali z Pogonią Siedlce 8:45.
Master Pharm Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 18:23 (15:17)

Od początku spotkania obie drużyny wymieniały się ciosami. W drużynie Ogniwa świetne spotkanie rozgrywał Wojciech Piotrowicz. Sopocki zawodnik doskonale egzekwował rzuty karne i to głównie jego skuteczność dała sopocianom korzystny wynik do przerwy. Tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony meczu przyłożenie dołożył przyłożenie i na przerwę Ogniwo schodziło z prowadzeniem 17:15. W drugiej części od początku obie drużyny skupiły się na defensywie. Budowlani zdołali jednak odrobić straty, ale po raz kolejny błysnął Piotrowicz, którego kopy na słupy dały zwycięstwo na ciężkim terenie w Łodzi. Wygrana dała podopiecznym Karola Czyża drugie miejsce w tabeli rugbowej ekstraligi.

Arka Gdynia – Pogoń Siedlce 8:45 (8:28)

Arka od początku nie miała większych szans w starciu z lepiej dysponowanym rywalem. Goście mecz rozpoczęli od dwóch przyłożeń. Arce brakowało szybkości i wykończenia akcji w ofensywie. A gościom wychodziło praktycznie wszystko. Już na przerwę schodzili z wyraźnym prowadzeniem 28:8. Po zmianie stron na Narodowym Stadionie Rugby nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu siedlczanie byli stroną dominującą i potwierdzili to kolejnymi punktami. Ostatecznie nie dali szans gdynianom i wygrali 45:8.