Żużlowiec Wybrzeża ósmy w finale Złotego Kasku. Kossakowski w kratkę w eliminacjach Srebrnego Kasku

Zwycięstwem Przemysława Pawlickiego zakończył się finał Złotego Kasku w Zielonej Górze. 8. miejsce zajął zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk – Kacper Gomólski. Równolegle do tych zawodów rozegrana została eliminacja do finału Srebrnego Kasku. W Bydgoszczy wystartowało dwóch zawodników z Gdańska – Dominik Kossakowski i Aureliusz Bieliński. Do finału awansował tylko ten pierwszy. Zawody w Zielonej Górze i Bydgoszczy były ważnym elementem w przygotowaniach gdańskich zawodników do zbliżającego się ligowego pojedynku z Orłem Łódź. W dobrym humorze z Bydgoszczy wraca Dominik Kossakowski, który w 1/2 Srebrnego Kasku wywalczył 4. miejsce i awansował do finału tej imprezy.

JECHAŁ NIERÓWNO

Podstawowy junior gdańskiego klubu dobre starty przeplatał gorszymi. Zawody rozpoczął od pewnego zwycięstwa by w drugim biegu przywieźć tylko jeden punkt. Ostatecznie junior Wybrzeża nie miał problemów z awansem i z 10 punktami na koncie zajął 4. miejsce. Bardzo blisko sukcesu był także Aureliusz Bieliński, który uplasował się na 8. pozycji. Jako trening zawody potraktował Marcin Turowski, który wczoraj awansował do finału Brązowego Kasku. Trzeci z gdańskich juniorów zajął 13. miejsce.

Wyniki:
1. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) – 14 (3,2,3,3,3)
2. Kacper Woryna (ROW Rybnik) – 14 (3,3,3,2,3)
3. Wiktor Lis (Fogo Unia Leszno) – 13 (3,3,1,3,3)
4. Dominik Kossakowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 10 (3,1,3,1,2)
5. Alex Zgardziński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 9+3 (2,2,2,3,d)

6. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) – 9+2 (2,3,2,1,1)

7. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław) – 9+1 (1,0,3,3,2)
8. Aureliusz Bieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 8 (1,3,2,t,2)
9. Kacper Grzegorczyk (Euro Finannce Polonia Piła) – 8 (2,2,1,2,1)
10. Mateusz Burzyński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 7 (w,2,2,w,3)
11. Damian Stalkowski (GTM Start Gniezno) – 5 (1,0,0,2,2)
12. Patryk Sitarek (Polonia Bydgoszcz) – 5 (2,1,0,1,1)
13. Marcin Turowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 5 (1,1,1,1,1)
14. Hubert Czerniawski (Stal Gorzów) – 2 (w,d,0,2,0)
15. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) – 2 (0,1,1,w,0)
16. Mateusz Jagła (Polonia Bydgoszcz) – 0 (w,0,0,0,0)

GOMÓLSKI ÓSMY W ZŁOTYM KASKU

Podstawowy senior w układance Mirosława Kowalika zawody rozpoczął od ważnego zwycięstwa. W inauguracyjnej gonitwie „Ginger” przywiózł za plecami ekstraligowców – Patryka Dudka, Mirosława Jabłońskiego i Szymona Woźniaka. Kolejne biegi kończył na trzeciej pozycji i raz na drugiej. Ostatecznie Gomólski uplasował się na 8. pozycji. Wygrał Przemysław Pawlicki przed Januszem Kołodziejem i Piotrem Pawlickim.