Trefl wygrał w Szczecinie i dalej walczy o play-offy

Trefl już wcześniej wyczerpał margines błędów i aby myśleć o grze w play-off nie mógł pozwolić sobie na potknięcie w Szczecinie. W swoim przedostatnim meczu w części zasadniczej sezonu PLK sopocianie wygrali w Szczecinie 93:76.
Mecz w Szczecinie lepiej rozpoczął King, który po pierwszej kwarcie prowadził 4 punktami. Druga kwarta była bardziej zacięta, Trefl dzięki Anthonemu Irelandowi przez chwilę nawet prowadził. Do przerwy było jednak 44:43 dla szczecinian. W kolejnej odsłonie żadnej ze stron nie udało się uciec na dystans, który dawałby poczucie komfortu.

Kluczowy okazał się początek ostatniej odsłony kiedy Trefl rozpoczął od prowadzenia 7:2. W kolejnych minutach odskoczył na 11 punktów. Najlepszym strzelcem zespołu Marcina Klozińskiego kolejny raz był Anthony Ireland, który w Szczecinie rzucił 22 pkt. Dobry mecz rozegrał też autor 18 „oczek” Jakub Karolak.