Bez zmian w I lidze. Chojniczanka o awans, Bytovia o baraże

Drutex-Bytovia wyprzedziła Wisłę Puławy i jest o krok od zajęcia miejsca barażowe. Chojniczanka Chojnice z kolei wygrała swój mecz i nadal liczy się w walce o awans do Lotto Ekstraklasy. Dla obu drużyn kluczowe może okazać się spotkanie Wisła Puławy – Górnik Zabrze.

DRUTEX-BYTOVIA WYPŁYWA NA POWIERZCHNIĘ

Podopieczni Adriana Stawskiego w niedzielnym meczu ze Stomilem Olsztyn zaprezentowali się naprawdę dobrze. W pierwszej części gry bytowiacy byli stroną dominującą, stworzyli sobie bardzo dużą liczbę sytuacji – m.in. po dośrodkowaniu Mateusza Klichowicza w słupek trafił Janusz Surdykowski. Do pełni szczęścia brakowało tylko upragnionego gola.

Bramka padła w 64. minucie. Janusz Surdykowski dostał piłkę w polu karnym, uderzył, a ta trafiła w rękę obrońcy Stomilu, Tomasza Wełnickiego. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Pewnym strzałem na bramkę zamienił go właśnie Surdykowski. Pod koniec spotkania to również „Surdyk” był kluczową postacią, tym razem w obronie, kiedy główkował Biedrzycki, a 31-latek głową wybił piłkę z linii bramkowej.

„Czarne Wilki” ostatecznie wygrały 1:0. Nie mają już szans na bezpośrednie utrzymanie, ale nadal liczą się w walce o baraże. Drutex-Bytovia po niedzielnym meczu wyprzedziła Wisłę Puławy i ma jeden punkt przewagi. W ostatniej kolejce Drutex-Bytovia zagra z GKS-em Katowice, a Puławy z Górnikiem Zabrze, który w ostatnich tygodniach jest rozpędzony i pędzi w stronę Ekstraklasy.

CHOJNICZANKA NADAL WIERZY

Chojniczanie w weekend walczyli w Suwałkach z tamtejszymi Wigrami. Aby marzyć o awansie do Lotto Ekstraklasy potrzebne były trzy punkty. Goście zadali dwa szybkie ciosy. W 15 min Paweł Zawistowski najpierw pokonał Damiana Podleśnego z rzutu karnego, a 7 minut później z rzutu wolnego. Dwie bramki ustawiły to spotkanie.

Wigry do odrabiania strat ruszyły po przerwie, kiedy to gola zdobył Damian Kądzior. Szybko jednak odpowiedziała „Chojna za sprawą Rafała Grzelaka. W 86. minucie wynik meczu ustalił Kamil Zapolnik.

Chojniczanka jest obecnie trzecia w tabeli, chociaż ma tyle samo punktów co drugi Górnik Zabrze. Aby awansować do Ekstraklasy „Chojna” musi wygrać w niedzielę z Chrobrym Głogów i liczyć na potknięcie Górnika. Ten z kolei jeśli zwycięży Wisłę Puławy, zapewni grę w barażach Bytowianom.