Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Jeden rozczarowuje, drugi pozytywnie zaskakuje. Trójmiejskich Nalepów dwóch

11 października 2017 13:00
w Sport
A A

– Michał Nalepa zawodnikiem Lechii Gdańsk – taki nagłówek w lipcu wywołał szok zarówno w Gdyni jak i w Gdańsku. Niepotrzebnie – od lata w Trójmieście Nalepów jest dwóch. To były zawodnik Wisły Kraków miał być czołowym obrońcą ekstraklasy, ale na razie jest transferowym rozczarowaniem, a Nalepa z Arki – dużym pozytywnym zaskoczeniem. W teorii różni ich wiele, a łączy tylko zbieżność nazwisk. Lechista to wysoki środkowy obrońca, Arkowiec – niski pomocnik. Pierwszy ma za sobą grę w Ruchu Radzionków, Termalice Bruk-Bet Nieciecza, Wiśle Kraków i węgierskim Ferencvarosie, drugi zakładał tylko żółto-niebieską koszulkę.

Jednak gdy przyjrzeć się bliżej, to poza nazwiskami, jest jeszcze jedno podobieństwo. Po pierwsze obaj mają coś do udowodnienia – że ekstraklasa to dla nich nie za wysokie progi. Pierwszy pozycję w nowym klubie musiał budować od zera, drugi – po fatalnym poprzednim sezonie – też chciał udowodnić swoją wartość. I tu znów pojawia się różnica, bo starszy Nalepa w Lechii gra na razie tylko z konieczności, a młodszy jest jednym z najlepszych zawodników Arki w tym sezonie.

ROZCZAROWANIE PO DOBRYCH LATACH

Były zawodnik Wisły Kraków przychodził do Lechii po naprawdę dobrym czasie na Węgrzech. W barwach Ferencvarosu rozegrał łącznie ponad sto spotkań, zdobył mistrzostwo i trzy krajowe Puchary i wydawało się, że dojrzał do gry na wysokim poziomie w Polsce. Wcześniej nie najlepiej poradził sobie w Krakowie (18 meczów w sezonie), ale w przebudowywanej Lechii miał być naprawdę silnym ogniwem. Od razu wskoczył do wyjściowego składu, ale utrzymał się w nim tylko w pierwszych trzech kolejkach. Dwa pierwsze mecze rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty, a w kolejnym dostał „wędkę” już w przerwie meczu. W następnym spotkaniu trener zmienił ustawienie i Nalepa powędrował na ławkę. Jeszcze gorsze wiadomości dostał dzień później, bo biało-zieloni zakontraktowali Błażeja Augustyna, a to dla byłego obrońcy Ferencvarosu oznaczało stałe miejsce wśród rezerwowych.Na boisko wrócił dopiero w 11. kolejce, bo rywal do miejsca w składzie pauzował za cztery żółte kartki.

POZYTYWNE ZASKOCZENIE PO STRACONYM SEZONIE

W zupełnie innej sytuacji jest drugi Nalepa. On sezon rozpoczął jako rezerwowy, ale już w pierwszym spotkaniu wszedł na boisko i strzelił gola po indywidualnej akcji przez pół boiska. Od tamtej pory na dziesięć meczów ośmiokrotnie był w podstawowej jedenastce drużyny Leszka Ojrzyńskiego, a ostatnio zanotował asystę na wagę punktu zdobytego w meczu z Cracovią. Ostatnim podaniem popisał się również w eliminacjach Ligi Europy. To on dograł do Rafała Siemaszki w 92. minucie pierwszego meczu z FC Midtjylland. Jednak nie wszystko widać w statystykach. Nalepa imponuje fantazją – kilkukrotnie popisał się dobrym strzałem z dystansu, a był również blisko zdobycia gola po uderzeniu przewrotką. Dobra forma pomocnika to zaskoczenie, ponieważ poprzedni sezon musiał spisać na straty. Tylko dziesięć razy pojawił się na boisku w lidze, ale ani razu nie rozpoczął meczu od pierwszej minuty. Jedyną asystę zaliczył w Pucharze Polski, w którym zagrał zaledwie dwukrotnie. W obecnych rozgrywkach zdążył poprawić liczby, które miał po całym zeszłym sezonie, a na boisku spędził już ponad dwa razy więcej minut.

Przed sezonem więcej można było spodziewać się po nowym zawodniku Lechii, a o pomocniku Arki nie wspominało się raczej wymieniając najważniejszych zawodników żółto-niebieskich. Tymczasem pierwszy póki co jest transferowym rozczarowaniem, a drugi największym pozytywnym zaskoczeniem w zespole Leszka Ojrzyńskiego. Obaj mają jeszcze mnóstwo czasu na udowodnienie swojej wartości w bieżących rozgrywkach, ale ich początek pokazał, że więcej drużynie daje ten ten, po którym trudno było się tego spodziewać.

Tymoteusz Kobiela

REKLAMA

NAJNOWSZE

ECS. Wizyta Kolegium Komisarzy. Nz. Premier Donald Tusk, Ursula von der Leyen - przewodnicząca KE, Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska. 07.02.2025 r. (fot. Anna Rezulak / KFP)
Trójmiasto

Ursula von der Leyen otworzy Konferencję na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosi...

Piotr Puchalski
22 czerwca 2026 - 15:25
Kobieta w żółtej kamizelce odblaskowej z napisem „INSPEKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA” stoi tyłem na zielonym, porośniętym trawą terenie i obserwuje akcję gaśniczą. W tle widać czerwony wóz strażacki, kłęby dymu nad halą przemysłową oraz budynek z szyldem „AEROSOL SERVICE”. To pożar fabryki aerozoli w Charnowie
Słupsk

Śledztwo ws. pożaru w fabryce w Charnowie poprowadzi Prokuratura Okręgowa w Słupsku

Prokuratura Okręgowa w Słupsku będzie gospodarzem śledztwa dotyczącego...

Piotr Puchalski
22 czerwca 2026 - 14:51
ustawa metropolitalna samorządowcy apelują do prezydenta
Region

Ustawa metropolitalna czeka na podpis. Samorządowcy apelują do prezydenta

Pomorscy samorządowcy wspólnie apelują do prezydenta Karola Nawrockiego...

Adrian Kasprzycki
22 czerwca 2026 - 14:00

ZOBACZ TAKŻE

Gdańsk deszczówka mikroretencja, pomorze otrzymało ponad 10 mln zł
Region

Nawet 8 tysięcy złotych dotacji na zatrzymanie deszczówki

2026-06-22
Nowy quad zakupiony przez powiat kwidzyński
Powiśle

Specjalny quad pomoże strażakom z powiatu kwidzyńskiego

2026-06-22
Gdynia Śródmieście, widok z lotu ptaka
Trójmiasto

Wpisanie Śródmieścia Gdyni na listę UNESCO pod znakiem zapytania

2026-06-22
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.