Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Słodko-gorzki remis z beniaminkiem. Lechia zwyżkuje, ale to chyba za mało

16 grudnia 2017 18:50
w Sport
A A

Fatalna pierwsza połowa i dobra, prawie do końca konsekwentnie grana druga. Dwa oblicza, jakie zaprezentowała Lechia, wystarczyły na remis w Niecieczy z Sandecją Nowy Sącz 2-2.

Okoliczności wyjazdu do Niecieczy na mecz z Sandecją były bardzo niesprzyjające. Koszmarny mecz przeciwko ostatniej w tabeli Pogoni Szczecin, kara odjęcia punktu i grzywna 200 tys, jakie spadły na klub. Jakby tego było mało, jeszcze Mateusz Matras podgrzewający atmosferę przed spotkaniem, wyrażając niezadowolenie ze swojej pozycji w zespole. Adam Owen postanowił powrócić do ustawienia 1-3-4-2 oraz dokonał trzech zmian w składzie względem środowego spotkania. Od początku na murawie pojawili się Balde, Sławczew i Stolarski.

Sandecja natomiast nie wygrała od 11 spotkań, ale u siebie potrafiła osiągać wyniki remisowe z potentatami ligi – Legią i Lechem. Choć stwierdzenie u siebie jest drobnym nadużyciem – beniaminek rozgrywa mecze w Niecieczy. 

KOSZMARNA POŁOWA

Trudno było konkurować z występem przeciwko Pogoni, o miano najgorszego w grudniu w wykonaniu Lechii. Ale piłkarze Adama Owena w pierwszej połowie zrobili wszystko, by ten marazm pogłębić. Biało-zieloni dali się zdominować w środku pola, a chwilę po pierwszym kwadransie w groteskowy sposób stracili gola. W polu karnym przewrócił się Nunez, piłkę przejął Kolew i posłał ją wprost do bramki. Nieco tylko usprawiedliwia Lechistów system VAR, a raczej jego brak. Gdyby był na stadionie, sędzie z pewnością dostrzegłby zagranie ręką strzelca bramki i wówczas losy pierwszej połowy mogły potoczyć się zupełnie inaczej. 

To jednak tylko życzeniowe dywagacje. 

PO PRZERWIE METAMORFOZA

Ale gdyby chcieć stworzyć film instruktażowy, jak w 15 minut wyrzucić z głowy to, co działo się chwilę wcześniej i wejść na murawę po przerwie w całkiem nowym wydaniu, to Lechia z soboty byłaby modelowym przykładem. Wiedział swoje też Sławomir Peszko, twierdząc że Lechia zbyt pasywnie podchodzi do rywali. Wespół z kolegami wziął sobie to do serca, bowiem już w 51. minucie gdańszczanie doprowadzili do wyrównania. Niezawodny duet Marco i Flavio rozmontował obronę rywali i drugi ze wspomnianych Portugalczyków upolował 5. gola w obecnym sezonie Ekstraklasy. Pod dyktando Lechii przebiegała niemal cała druga połowa spotkania. Bardzo dynamicznie wędrowała piłka na linii Nunes – Łukasik – Peszko i taki, szybki sposób rozgrywania akcji gubił linię obrony beniaminka. 

DRYBLER OLIVEIRA

Tylko trzykrotnie w tym sezonie wychodził na murawę jako podstawowy zawodnik Joao Oliveira, ale w sobotnim spotkaniu udowodnił, jak wielkie możliwości – przede wszystko techniczne i kreacyjne – drzemią w młodzieżowym reprezentancie Szwajcarii. Rezerwowy Lechii zatańczył jak rutyniarz z obrońcami rywali, strzelając bramkę na 1-2 w 87. minucie. I gdy wydawało się, że nic złego Lechii nie może się już przydarzyć, znów zabrakło koncentracji w obronie. Z pozoru niegroźny wyrzut piłki z autu, skończył się kompletną dezorientacją obrońców i golem Patrika Mraza. 

PUNKT POWINIEN CIESZYĆ

Lechia z przekroju całego spotkania była zespołem aktywniejszym, częściej utrzymującym się przy piłce. Ale ospałość pierwszej części i błędy defensywy w drugiej nie pozwoliły jej wywieźć z południa Polski trzech punktów. Cieszy jednak poprawa gry i dominacja, osiągnięte w drugiej części oraz cenny punkt, który nieco poprawi nastroje przed zbliżającą się długą przerwą.

Paweł Kątnik

Tagi: Lechia Gdańskpiłka nożna

REKLAMA

NAJNOWSZE

Nie odbędzie się X Żeglarska Parada Świętojańska - poinformował Pomorski Związek Żeglarski. Nz. piąta edycja parady (fot. Mateusz Ochocki / KFP)
Trójmiasto

Nie odbędzie się jubileuszowa parada żeglarska w Gdyni. Organizatorzy podają powód

Planowana na sobotę, 27 czerwca, jubileuszowa X Żeglarska...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 22:25
Sesja Rady Miasta (Fot. Radio Gdańsk/Michał Karcz)
Trójmiasto

Kontrowersje ws. sesji absolutoryjnej w Gdańsku. Chodzi o udział mieszkańców w debacie

Stowarzyszenie Kocham Gdańsk chce wyjaśnień w sprawie kolejności...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 21:32
Umundurowany policjant w białej czapce z daszkiem i żółtej kamizelce z napisem "POLICJA" kieruje ruchem drogowym w centrum Gdańska. Stoi tyłem, zwrócony twarzą w lewo. W tle widać samochód osobowy wjeżdżający na skrzyżowanie dróg w Gdańsku. W mieście będą obowiązywać zmiany w organizacji w ruchu w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Gdańsk: od środy utrudnienia w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy

Od środy do piątku w Gdańsku będą obowiązywać...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 21:01

ZOBACZ TAKŻE

Dwóch młodych mężczyzn pozuje do zdjęcia na tle trawiastego boiska z bramką w słoneczny dzień. Mężczyzna po lewej nosi okulary przeciwsłoneczne i zieloną koszulkę w paski, a mężczyzna po prawej ma ciemne, kręcone włosy i granatowy t-shirt. To Karol Pius z Radia Gdańsk oraz Miłosz Sandach z drużyny piłkarskiej Chełmianka Gdańsk
Sport

„Chcemy grać w Lidze Mistrzów” założyciel Chełmianki Gdańsk o perspektywach klubu

2026-06-20
Piłkarze Arki podczas pierwszego treningu przed sezonem 2026/2027 (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)
Sport

Kadrowa rewolucja w Arce Gdynia. Nowy trener i masa odejść

2026-06-17
Czech Marek Jarolim objął funkcję pierwszego trenera Arki Gdynia
Sport

Marek Jarolím nowym trenerem Arki Gdynia

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.