Chojniczanka remisuje, Bytovia przegrywa. Pomorsci 1-ligowcy rozpoczęli przygotowania do kolejnej rundy

Drutex-Bytovia i Chojniczanka Chojnice rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej Nice 1 Ligi. Obie drużyny treningi rozpoczęły 8 stycznia, a w sobotę rozegrały pierwsze gry kontrolne.

„Chojna” zremisowała 1:1 z Pogonią Szczecin, a bytowiacy ulegli 1:3 GKS-owi Przodkowo z III ligi.

WSTYDLIWA PORAŻKA NA POCZĄTEK

Gra Drutex-Bytovii podczas sobotniego meczu pozostawiała wiele do życzenia. GKS najpierw wyszedł na prowadzenie za sprawą gola zdobytego bezpośrednio z rzutu wolnego, a chwilę później błąd przy rzucie rożnym popełnił Andrzej Witan, który nie złapał piłki, a ta znalazła drogę do bramki.

Gola kontaktowego „Czarne Wilki” zdobyły jeszcze przed przerwą. Kamiński dośrodkowywał z rzutu wolnego na głowę Szewczyka, który delikatnie strącił futbolówkę, która zatrzepotała w siatce. W drugiej połowie, mimo że to bytowiacy częściej gościli na połowie rywala, to GKS zdobył trzecią bramkę po ładnej kontrze. Okazje do wpisania się na listę strzelców miał dwukrotnie Maksymilian Hebel, który przegrał jednak pojedynki z bramkarzem.

W barwach bytowskiej drużyny testowany był Princewill Okachi, który wcześniej grał m.in. w Widzewie Łódź. Pod koniec tygodnia Drutex-Bytovię opuścił z kolei Mario Cieślik.

AMBITNA WALKA Z EKSTRAKLASOWICZEM

Chojniczanka po zakończeniu rundy jesiennej jest liderem Nice 1 Ligi. Władze klubu nie próżnują i od początku szukają poważnych wzmocnień. Do Chojnic przyjdzie wypożyczony z Jagiellonii Białystok napastnik Maciej Górski, który jesienią w 14 meczach zdobył 2 bramki w barwach Korony Kielce.

W sobotę podopieczni Krzysztofa Brede wyruszyli na sparing do Szczecina z tamtejszą Pogonią. To gospodarze w 25. minucie wyszli na prowadzenie. Buksa uderzał z 11 metra, a Janukiewicz odbił to uderzenie przed siebie, gdzie był Frączczak, który nie miał problemów z uderzeniem niemal do pustej bramki. Wyrównanie przyszło kilka minut po przerwie. Kapitalnym uderzeniem z przewrotki popisał się środkowy obrońca Tomasz Boczek.

Do końca meczu obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji, ale czujny tym razem był Radosław Janukiewicz, a po drugiej stronie Jakub Bursztyn.

Drutex-Bytovia kolejny sparing rozegra w środę z Arką Gdynia, a Chojniczanka w sobotę z Gwardią Koszalin.