Pierwszy sparing, pierwsze zwycięstwo. Arka pewnie ograła Rumunów, Lechia wróciła do Polski

Arka Gdynia dobrze spisała się w pierwszym zimowym sparingu na obozie w Turcji. Żółto-niebiescy ograli FC Botosani 2:0, a wynik otworzył testowany Esqueda. Tymczasem do Gdańska z pierwszego zgrupowania wróciła Lechia. Esqueda, który w Turcji przebywa w ramach testów, bramkę zdobył w 31. minucie, kiedy wykorzystał dobre dogranie Tadeusza Sochy. Trafić mógł jeszcze kilka minut wcześniej, ale uderzył niecelnie. Poza nim sił w pierwszej części gry próbowali jeszcze Luka Zarandia i Michał Nalepa, ale nieskutecznie.

DUŻO ZMIAN, ALE WYNIK TEN SAM

Drugą połowę gdynianie rozpoczęli w zupełnie innym zestawieniu, ale wynik osiągnęli dokładnie taki sam. W 69. minucie do rzutu karnego podszedł Mateusz Szwoch i nie pomylił się. „Jedenastkę” sędzia podyktował po zagraniu ręką jednego z rywali. Więcej zagrożenia żadna ze stron nie stworzyła i żółto-niebiescy mogli cieszyć się z wygranej 2:0.

Arka I połowa: Więckowicz – Socha, Marcjanik, Helstrup, Marciniak – Zarandia, Bogdanov, Nalepa, Piesio, Kun – Esqueda

Arka II połowa: Więckowicz – Zbozień, Sołdecki, Helstrup (67′ Marciniak), Warcholak – B.Nowicki, Krivets, Szwoch, Żebrakowski, Łoś – Jurado

LECHIA WRÓCIŁA BEZ ZWYCIĘSTWA

W poniedziałek w Polsce zameldowała się drużyna Lechii Gdańsk, która wróciła z pierwszego zgrupowania. Więcej niż o treningach biało-zielonych mówiło się jednak o tym, czy do drużyny dołączy Rafał Wolski, co ostatecznie nie miało miejsca.

Podczas obozu przygotowawczego gdańszczanie rozegrali dwa mecze kontrolne. Pierwszy zremisowali 1:1 z Karabachem Agdam, a drugi przegrali 0:1 z rumuńskim zespołem Universitatea Craoiva. Lechię czekają jeszcze pojedynki z Victorią Koeln w Niemczech oraz Chojniczanką w Gdańsku.