Zakończył się 5. Trójmiejski Ultra Track. Największy bieg górski nad polskim morzem [ZDJĘCIA]

68 kilometrów trasy największego biegu górskiego nad polskim morzem. Rywalizowało w nim ponad 370 zawodników. Zakończył się 5. Trójmiejski Ultra Track.

Zawodnicy wystartowali o godz. 7 z ulicy Tatrzańskiej w Gdyni. Zwycięzca dotarł na metę przy ul. Jana Kiepury na gdańskiej Strzyży po 5 godzinach 21 minutach i 16 sekundach. Jako druga, ze stratą niespełna czterech minut, finiszowała obrończyni wicemistrzowskiego tytułu warszawianka Dominika Stelmach, a na trzecim miejscu ultramaraton ukończył gdynianin Sebastian Sikora (zwycięzca klasyfikacji Mieszkaniec Trójmiasta). Jako pierwszy na metę dobiegł Litwin, Gediminas Grinius.

BIEG TOWARZYSZĄCY

Niewiele mniejszą obsadę (ok. 300 osób) miała Gruba Piętnastka, czyli bieg towarzyszący głównej rywalizacji ze startem i metą na Strzyży. Blisko 17-kilometrowy dystans najszybciej pokonał Kamil Jastrzębski z Warszawy (01:06:31). Jako drugi rywalizację ukończył gdynianin Marcin Richert, a z trzeciego miejsca cieszył się Adrian Bednarek z Bydgoszczy. Organizatorem biegów z cyklu Trójmiejski Ultra Track jest Michał Czepukojć z Klubu Maratońskiego Truchcik Łubianka.