Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Polpharma jeszcze przez rok z koszykarzami ze Starogardu. Firma przekaże milion złotych, miasto dołoży drugi i przejmie akcje klubu

8 lutego 2020 07:07
w Sport
A A

Polpharma jeszcze przez rok będzie sponsorem występujących w ekstraklasie koszykarzy ze Starogardu Gdańskiego. W sezonie 2020/21 koncern farmaceutyczny przekaże na rzecz klubu milion złotych. Taką samą kwotę przekażę klubowi miasto. Jednocześnie Starogard Gdański przejmie pełną odpowiedzialność za funkcjonowanie klubu. Ponad dwumiesięczne negocjacje przyniosły skutek. Polpharma zostanie na jeszcze jeden sezon z koszykarzami ze Starogardu Gdańskiego.

JESZCZE JEDEN ROK

W lutym 2019 roku Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA poinformowały, że będą sponsorem tytularnym koszykarzy ze Starogardu Gdańskiego tylko do końca sezonu 2019/20. Firma wyjaśniała, że zamierza skoncentrować się na projektach skierowanych do różnych grup lokalnej społeczności.

Teraz, po negocjacjach magistratu z przedstawicielami Polpharmy, ustalono, że obie strony przekażą w następnym sezonie klubowi po milion złotych (do tej pory Zakłady Farmaceutyczne łożyły na rzecz spółki 1,5 mln, a miasto 550 tys.). Ponadto sponsor tytularny zobowiązał się pokryć w tych rozgrywkach zobowiązania wykraczające poza przyjęty budżet, a te środki mają być przeznaczone na zakontraktowanie nowych zawodników.

MIASTO BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Do 30 czerwca miasto przejmie także posiadane przez Polpharmę akcje sportowej spółki akcyjnej i ponosić będzie pełną odpowiedzialność za funkcjonowanie klubu w kolejnych latach. Przedstawiciele firmy stanowczo oświadczyli, że będzie to ich ostatni sezon jako sponsora koszykarskiego zespołu.

W obecnych rozgrywkach podopieczni trenera Marka Łukomskiego są poważnie zagrożeni spadkiem, bo z dorobkiem czterech zwycięstw i 15 porażek zajmują w tabeli 15. pozycję.

Polpharma jest od 2000 roku nie tylko sponsorem starogardzkiego klubu, ale także jednym z jego założycieli i większościowym akcjonariuszem spółki. Pod szyldem tego koncernu „Kociewskie Diabły” awansowały w 2004 roku do ekstraklasy, a w 2010 roku zdobyły brązowy medal. W następnym roku drużyna wywalczyła Puchar oraz Superpuchar Polski, natomiast w 2006 roku dotarła do finału krajowego pucharu.

KIBICE RUSZYLI NA RATUNEK

Jeszcze zanim ogłoszono dalsze sponsorowanie klubu przez koncern farmaceutyczny, niezależnie od rozmów na linii miasto Starogard Gd – sponsor tytularny, kibice zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Inicjatywa powstała wskutek wydrenowania klubowej kasy przez kontuzje i nietrafione transfery. Celem było 40 tys. zł i to założenie udało się zrealizować. Do 4 lutego na specjalnie utworzone konto wpłacono prawie 44 tys. zł. Siłą zbiórki było nie tyle samo zbieranie pieniędzy, co aktywizowanie społeczności poprzez licytacje przedmiotów związanych z klubem. Wylicytowano historyczne koszulki zespołu, plakaty, brązowy medal za sezon 2009/10, a także możliwość wyjazdu z klubem na mecz autokarem z zawodnikami, czy kolację z trenerem Markiem Łukomskim.

PAP/tkob
Tagi: koszykówka

REKLAMA

NAJNOWSZE

załamanie pogody w Gdańsku, deszcz zaskoczył mieszkańców
Region

Załamanie pogody na Pomorzu. 130 interwencji strażaków po burzach

Intensywne burze i związane z nimi podtopienia najbardziej...

Adrian Kasprzycki
22 czerwca 2026 - 08:30
Trwa dogaszanie pożaru
Słupsk

Pożar fabryki aerozoli w Charnowie koło Ustki opanowany

Strażacy opanowali pożar fabryki aerozoli w Charnowie w...

u.adahs
22 czerwca 2026 - 07:41
Dar Młodzieży cumuje w cumuje w Norfolk. Jednostkę odwiedza amerykańska Polonia
Wiadomości

Amerykańska Polonia odwiedza Dar Młodzieży. Ostatnie dni żaglowca w Norfolk [ZDJĘCIA]

Dar Młodzieży, statek szkolny Uniwersytetu Morskiego, cumuje od...

a.maszota
21 czerwca 2026 - 22:47

ZOBACZ TAKŻE

Warszawa, 12.06.2026. Zawodnik Dzików Warszawa Bennett Vander Plas (L) i Adam Hrycaniuk (C) z AMW Arki Gdynia podczas rewanżowego meczu o 3. miejsce Ekstraklasy koszykarzy
Sport

AMW Arka Gdynia bez brązowego medalu. Rewanż dla Dzików Warszawa

2026-06-12
Bartosz Sprengel, trener przygotowania motorycznego, oraz Paweł Leończyk, trener i koszykarz, w studiu Radia Gdańsk w Słupsku rozmawiali o koszykówce 3x3 (fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka Łotysz)
Studio Słupsk

Decyzje w ułamku sekundy, czyli dlaczego 3×3 redefiniuje koszykówkę

2026-06-12
fot. Decka Pelplin
Sport

MVP zostaje w Pelplinie. Jayden Coke dalej będzie grał dla Decki

2026-06-10
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.