Pomorze rządzi na koszykarskich parkietach. W radiowej „Dogrywce” medalowe dożynki

Znakomity weekend pomorskich koszykarek i koszykarzy. W trójmiejskim finale mistrzostw Polski do lat 22 w Katowicach Asseco Arka Gdynia wygrała z Treflem Sopot. W Energa Basket Lidze gdynianie pokonali Polski Cukier, a sopocianie zwyciężyli ze Śląskiem Wrocław. Ponadto w żeńskiej ekstraklasie 21. mecz wygrała Arka. AZS UG sprawił sensację, pokonując w Bydgoszczy wicelidera – Artego. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży żeński zespół Pomorza prowadzony przez Marcina Korpolewskiego zajął pierwsze miejsce, a męski, Bogdana Zamośnego – drugie.

REWANŻ ZA PUCHAR

Trefl, niepokonany w fazie grupowej, w finale spotkał się z Asseco Arką, która w fazie grupowej przegrała jedno spotkanie. Gdynianie byli żadni rewanżu za przegrany kilka tygodni wcześniej w Warszawie finał Młodzieżowego Pucharu Polski.

Bohaterem meczu był Grzegorz Kamiński, który rozwiał marzenia Trefla o dublecie. W całym meczu zanotował 21 punktów na ponad 50-procentowej skuteczności.

ALL STARS

Mateusz Kaszowski (Asseco Arka U20 Gdynia)
Miłosz Korolczuk (Asseco Arka U20 Gdynia)
Błażej Kulikowski (Trefl Sopot)
Stanisław Heliński (AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice)
Michał Sitnik (WKK Wrocław)

MEDLOCK NA OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

Reprezentacja województwa pomorskiego zakończyło fazę grupową finałowego turnieju OOM z kompletem zwycięstw, bijąc rówieśników z mazowieckiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. W kadrze występował syn zawodnika Trefla Sopot, 12-letni Carlos Lorenzo Medlock Jr., który średnio notował 8,75 punktów na mecz. W finale kadra Mazowsza miała okazję zrewanżować się za porażkę w fazie grupowej. Mecz finałowy rozgrywany w hali w Szczyrku nie przebiegał po myśli podopiecznym Bogdana Zamośnego, w którym od pierwszej kwarty warunki gry dyktowali zawodnicy z Mazowsza. Już w pierwszej połowie meczu mieli 27-punktową przewagę, Pierwszoplanową postacią był Kacper Kieliszek, który wchodząc z ławki, zdobył 17 punktów przez 18 minut spędzonych na boisku. Pomorze przegrało z Mazowszem 63:93.

DZIEWCZYNY POZA ZASIĘGIEM RYWALEK

Dziewczyny z Pomorza deklasowały każdy zespół, który stanął im na drodze. Z reprezentacją województwa lubuskiego wygrały 89:21, z Dolnym Śląskiem 97:37, zaś z Mazowszem 117:28. W półfinale Pomorzanki zmierzyły się z województwem łódzkim, które również nie znalazły pomysłu na zespół prowadzony przez Marcina Korpolewskiego. Pomorze wygrało 101:33. W finale Pomorze zmierzyło się z Wielkopolską. To był jedyny w miarę równy mecz, ale tak jak poprzednie – zwycięski 78:60.

W radiowej „Dogrywce” Marcin Korpolewski – nie tylko trener zwycięskiej ekipy, ale także wiceprezes Pomorskiego Związku Koszykówki – dokonał podsumowań. Posłuchaj całej rozmowy: