Bieg Inki i Sopocka zima. Ponad 250 uczestników rywalizowało na plaży

Sopocki MOSiR, Black&YellowFood i The North Event – w typowo wiosennej scenerii przy sześciu stopniach na plusie i dużym wietrze – zorganizowali (wyjątkowo w tym roku w wersji hybrydowej) bieg Inki na 2021 metrów i Sopocką Zimę na 4 i 8 km. Nie było startu wspólnego jak w poprzednich latach, lecz wydłużona strefa startu w godzinach 12.00-15.00. Bieg odbył się w ścisłym reżimie sanitarnym z maseczkami, z obowiązkową dezynfekcją i rozproszeniem uczestników przed i w trakcie biegu.

Ponad 250 uczestników rywalizowało w kategorii open kobiet i mężczyzn na dystansie 4 i 8 km. na wymagającej i urokliwej trasie po plaży w Sopocie. Bieg Inki jako bieg historyczny odbył się bez rywalizacji sportowej i bez tradycyjnej kuchni polowej oraz ogniska.

W biegu na 4 km. kobiet zwyciężyła Martyna Budziłek UKS 7 Ostrołęka z doskonałym czasem 16,16, pokonując o ponad dwie minuty doskonale znaną Elżbietę Tuwalską z Grabowca.

Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Denis Guzowski z Słupska, który o kilka sekund pokonał drugiego na mecie Sebastiana Waśkiewicza z Lipna.

Najszybciej trasę ok. 8 km, z czasem 29,49 pokonał Michał Szymański z Gdańska, który o 20 sekund wyprzedził drugiego na mecie Krzysztofa Zielińskiego z Gdyni. Wśród pań najszybsza okazała się Maja Rokita z Gdyni, która drugą na mecie Mirę Pochopień wyprzedziła o 2 min. 40 sek.

Na mecie uczestnicy biegu otrzymywali unikatowy medal i upominki od Firmy Ziaja.

Partnerem biegu była Firma ZIAJA. Patronami medialnymi byli: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl