Lepsza wersja Trefla. Koszykarze z Sopotu nie dali się użądlić w Lublinie

Trefl potwierdził kameleonową formę. Po słabiutkim występie w Ergo Arenie przeciwko Legii, sopocianie wygrali w Lublinie zasłużenie, ale po wyrównanej grze. Najwyższe prowadzenie Pszczółki wynosiło trzy punkty, a Trefla jedenaście w momencie, gdy zabrzmiała końcowa syrena. Jeszcze w połowie ostatniej kwarty gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania 76:76.

Bohaterem spotkania w Lublinie był Nuni Omot, który osiągnął stuprocentową skuteczność w rzutach wolnych (12/12) i za „2” (5/5). Skuteczny pod koszem był także Dominik Olejniczak, a na obwodzie Karol Gruszecki. Znakomicie funkcjonował też szybki atak.

Pszczółka Start Lublin – Trefl Sopot 80:91 (23:23, 20:22, 23:26, 14:20).

Punkty:

Pszczółka Start Lublin: Sherron Dorsey-Walker 18, Dustin Ware 14, Yannick Franke 13, Kacper Borowski 7, Devin Searcy 6, Mateusz Dziemba 6, Kamil Łączyński 5, Damian Jeszke 5, Roman Szymański 4, Thomas Davis 2.

Trefl Sopot: Nuni Omot 25, Konrad Gruszecki 16, Dominik Olejniczak 12, Łukasz Kolenda 11, Darious Moten 7, Michał Kolenda 7, Martynas Paliukenas 6, Paweł Leończyk 4, Nikola Radicevic 3.